Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Dolap.Com'dan Dolap Güvencesine Sakın Kanmayın! Yanarsınız!

N neytullah1 Konu Sahibi
6 ay (363 mesaj)
Merhabalar,Olayı tüm şeffaflığıyla anlatacağım ki ben yanmak üzereydim(şansa kurtuldum) siz yanmayın.Sizden tek ricam konuyu +'layın ki duyabilenler duysun.Önlemini ona göre alsın.

Dolap.Com'dan 2.el laptop aldım. Eğer ürün görsellerdeki gibi değilse nasıl olsa param Dolap güvencesi altında diyerek içim rahattı açıkçası. (Para satıcıya aktarılmadan önce bekletiliyor)
Sonuçta Letgo'dan ürün alırken insanlar da buluşup alıyorlar, paralarını göndermiyorlar.

Laptop geldi, Ne olur ne olmaz diyerek kargoyu açarken video çektim yaklaşık 3 buçuk dakikalık.
3 buçuk dakikalık video içerisinde kargo açılıştan tutun, pc çalışırken problemi hepsi ortadaydı.
Bana gelen laptopun görüntüleri;


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

İade başlattım, başlatır başlatmaz Satıcı direk iadeye itiraz etti. İtiraz edilen iadeler 3 gün dolap ekiplerinin incelemesine tabi tutuluyormuş.

Tabi benimde içim fazlasıyla rahat çünkü elimde kapı gibi kargo açılış/pc çalışma videosu var. İletişime geçtim video ve görsellerin iade inceleme sürecine eklendiğini söylediler.

Yaklaşık 4-5 gün sonra dolapdestek mesaj attı mesaj şu:
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesaj gelir gelmez paramın yanma ihtimalinden tedirgin oldum, yok ya yapmazlar dedim. Her neyse cevapladım tutanak falan tutturmadım, kargocu ürünü bıraktığı gibi gitti hemen dedim.

Bir kaç saat sonra sonuç geldi para Satıcıya aktarılmış, ben hemen mail attım ve bana dedikleri şu.
< Resime gitmek için tıklayın >

Elimde 2 ihtimal bulunuyordu ya konuyu mahkemeye taşıyacaktım yada zararın neresinden dönersek kârdır diyerek laptopun ekranını tamir ettirme arayışına giricektim.
Fakat dolandırılmışlık hissi insanın içi içini yiyor orası başka

Bu arada Dolap bu satıştan 200 TL parasını almış. 1096 TLsi satıcıya , 207 TL'si dolaba gitmiş. Resmen dolapta satıcı bir oldu ayak üstü, neyse.
< Resime gitmek için tıklayın >

Etrafta bilgisayarcı arayışına çıktım, laptopun ekranını tamir ettirmek için kime gitsem 600 700 tl diyor. Neyseki tanıdık biri 2.el belki buluruz 300 350'ye hallederiz demişti. Laptopu almak için iş yerine gittim.

Kardeşime aç bi bilgisayarı dedim belki açılır falan kurtuluruz masraftan diye, Laptop baya çalıştı. Ekranda hiçbir şey yoktu, Sapa sağlam. Satıcının da günahını aldım diyerek iletişime geçtim Hakkını helal et dedim, güle güle kullan dedi sorun değil diye ekledi.

He tabi 3 5 gün sonra yine aynısı olur mu bilmem, 2 gündür düzgün çalışıyor tamamen şans olayı, (Tabi sebebini biraz araştırdım belki aşırı soğukta yada sıcakta kalmasından lcd zarar görebiliyor diyorlar)

Fakat Dolabın şu yaptığını unutmadım ben, Twitterda ve şikayetvar da benim gibi onlarcası yüzlercesi var ve hiçbirine çözüm getirilmiyor. Dolandırıcılar için efsane bir platform diyebiliriz aslında.

İşte o şikayetler (Her gün onlarca şikayet geliyor ve cevap bile verilmiyor)


< Resime gitmek için tıklayın >
https://www.sikayetvar.com/dolapBununla birlikte Twitterde yananlardan bazıları;( sadece son gönderide yorumlarına paylasılmıslardan aldım sorun olmasın diye isimlerini blurladım)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >Sizi tekrar uyarıyorum, paranız dolap güvencesi altında değil ona göre alışveriş yapın.

Dikkatli olun. Olurda ürün görsellerdeki gibi olmazsa zararı Dolabın bahsettiği gibi kargo firması karşılaması için ürünü alırken kargocunun yanında alıp test edin. Sorunluysa tutanak tutturun. Bu konuda Bazı kargocular kemküm ediyor dolaptan aldıysanız kemküm etmesine aldırış etmeyin.

Ben az kalsın yanıyordum siz yanmayın dostlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neytullah1 -- 7 Nisan 2021; 0:52:1 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.