Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
23950
Tıklama
0
Öne Çıkarma
doğalgazlı ocağı tüpe çevirme
A
11 yıl
Er
Konu Sahibi

merhaba arkadaşlar.Doğalgazlı ocağımı memeleri değiştirerek tüpe çevirdim.Tüm bağlantıları kontrol ettim kaçak yok.Fakat yakmak için denediğimde Düğmelerin oralardan bile alev aldı.Ocağın içinde kaçak olabilir diye havayla test ettim hava kaçırmıyor tüp girişinden hava verdim düğmeleri çevirince hangi gözünse hava oradan çıkıyor.Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Yardımlarınız için teşekkürlerK
11 yıl
Moderatör

quote:

Orijinalden alıntı: asiizmir

merhaba arkadaşlar.Doğalgazlı ocağımı memeleri değiştirerek tüpe çevirdim.Tüm bağlantıları kontrol ettim kaçak yok.Fakat yakmak için denediğimde Düğmelerin oralardan bile alev aldı.Ocağın içinde kaçak olabilir diye havayla test ettim hava kaçırmıyor tüp girişinden hava verdim düğmeleri çevirince hangi gözünse hava oradan çıkıyor.Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Yardımlarınız için teşekkürler

trolluycaktım ancak adam sırf bu konu için üyelik açmış saygılar abiA
11 yıl
Er
Konu Sahibi

yokmu yardımcı olabilecek bilgi sahibi kimse


Bu mesaja 1 cevap geldi.
4
11 yıl
Teğmen

Hocam lpg uyumlu memeleri söküp tekrar tak ve memelerin kenarına sıvı deterjan ve cok az su ile cok az miktarda damlat baloncuk cıkaryorsa kaçak vardır.Eğer kaçak yok ise memeleri takıp 3 dk gazı acık bırak tabikide camları aç sonra tekrar yak dene.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
11 yıl
Teğmen

Görmeden ezbere konuşmak her nekadar doğru olmasa da, anlattıklarınıza göre size yardımcı olmaya çalışıcam.

Muhtemelen kullanmış olduğunuz dedantör arızalı ya da ocağınız uygun basınçta bir dedantör değil. Yani olması gerekenden çok daha yüksek basınçta gaz veriyor ve bu gaz da muslukların yaylanma payı olan çocuk kilidinden dışarıya atılıyor. Dedantörünüzü değiştirin, sorun düzelecektir.

29 mbar 0-2 kg/h sabit basınç dedantörü kullanmanız gerekiyor.

2. bir ihtimal ise kullanmış olduğunuz LPG tüpü ya yanlışlıkla, dolum tesisinde 1-2 kg fazla doldurulmuş (binde bir ihtimal olabiliyor) Ya da tüpünüz otogaz istasyonunda kaça doldurulmuş olabilir. Otogazdan doldurulan gazların propan oranı yüksek olur.

Not: LPG ve Doğalgaz teknisyeniyim.A
11 yıl
Er
Konu Sahibi

teşekkürler arkadaşım dediğin gibi dedantörü değiştirdim sorun düzeldi.Şimdi birtek kısık ayarı kaldı sağol


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Türk_ay
T
11 yıl
Teğmen

Ocağın markası modeli nedir belirtmemişssin. Genelde çok ince uçlu tornavida ile (saatçi tornavidası gibi) yapılıyor kısık ayarı. Bazı modellerde musluğun içine gizli yapıyorlar kısık ayar vidasını. Halledemez isen, pm ile irtibata geç, yardımcı olmaya çalışırım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.