1. sayfa
Başka bölümlerden veya başka üniversitelerden tıpa sadece merkezi yatay geçiş ile geçiş yapabilirsin o da o fakültenin senin üniye yerleştiğin yıldaki taban puanına ... |
Başka bölümlerden veya başka üniversitelerden tıpa sadece merkezi yatay geçiş ile geçiş yapabilirsin o da o fakültenin senin üniye yerleştiğin yıldaki taban puanına göre olur. Onun küsüratla bile altındaysan geçemezsin, puanın tutuyorsa başvurursun başvuranlar sıralanır puana göre alınır o da çok kişi değil zaten araştırabilirsin merkezi yatay geçiş kontenjanlarını. |
- |
2010cular yayilmaya basladi iyice, beni de bir korku saldi.2010-11-12 gibi gelirse tip gelmez bana.2012de bir ihtimal gelebilir. |
Marmara üniversitesinde böyle bir şey var sanırım hatta geçen aylarda forumda biri hemşirelikten eczacılığa geçmeyi düşünüyordu not ortalamasıyla konusu açılmıştı. Özel üniversitelerde oluyor bir de sınıf birincisi olunca falan galiba. Onun dışında merkezi yatay geçiş var ama puanının tutması gerekiyor onun için de. |
Bi bakar misiniz? |
Bildiğim kadarıyla kurum içi yatay geçiş adı altında yapılabiliyor ama üniversitenin bunun için kontenjan açması gerekiyor ve fazla örneği yok bu durumun. Marmara üniversitesinde ve istanbulda 1-2 tane özel okulda (altınbaş ve biruniydi galiba) yapılabildiğini duymuştum. |
Hocam ben de şeyi merak ediyorum. Mesela özel bir ünide tıp okuyup 3. Sınıfta sınava girip devlette tıp kazandım. Devlete kayıt yaptırınca 4. Sınıftan başlayabilir miyim? Yoksa sene kaybım olur mu? |
Bilgim yok hocam.Prof.Drye sorun. |
Derslerini onaylattırıcan yoksa 1.sınıfta başlaycan |
Uruk ben geçen sene araştırmıştım öyle şey yokmuş bende hayal kırıklığına uğradım merkezi yatay geçiş var o da senin puanına göre |
|
Mümkün tabi çünkü aynı dersleri görüyorsunuz |
Altınbaşta diş okuyorum 1 tane arkadaşım 1. Sınıfın sonunda tıpa geçiş yapmıştı |
Merkezi Yatay Geçiş hariç Tıp Fakültesine geçiş yöntemi bulunmamaktadır! |
Onun puanı tıpa geçiş yapıyordur yoksa gidemez |
Başka bölümlerden veya başka üniversitelerden tıpa sadece merkezi yatay geçiş ile geçiş yapabilirsin o da o fakültenin senin üniye yerleştiğin yıldaki taban puanına göre olur. Onun küsüratla bile altındaysan geçemezsin, puanın tutuyorsa başvurursun başvuranlar sıralanır puana göre alınır o da çok kişi değil zaten araştırabilirsin merkezi yatay geçiş kontenjanlarını. |
Tek geçiş durumu merkezi yatay geçişle olur. Ortalamayla kurumiçi yapamazsın tıpa. |
Vakiflarda oluyor ortalamayla kurum içi ama devlette zor |
sınav puanın yeterliyse yatay geçiş yapabilirsin yoksa yapamazsın. |
Adkasaşlar müthiş bir bilgi kirliliği var, üni 3. sınıftan bildiriyorum. Merkezi Puanla Yatay Geçiş harici ortalama ile kurum içi ya da kurumlararası geçişler Tıp Fakültesi için geçerli DEĞİLDİR. |
1. sayfa
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 10 Temmuz 2018; 13:56:9 >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >