Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Display Port - HDMI arasındaki fark?

W Wallcroft Konu Sahibi
geçen ay (2036 mesaj)
Merhabalar. MSI GL 63 8RD notebookum ve AOC 24G2U monitörüm var. Yaklaşık 1.5 senedir bu monitörü kullanıyorum laptop sürekli monitöre bağlı evde. Sorum şu olacak bu zamana kadar HDMI ile 120 Hz şeklinde kullandım monitörü. Monitörün kutusundan çıkan display port kablosunu (Display port'tan Display Port'a kablo) ise kullanamıyorum maalesef laptopumda giriş olmadığı için. Laptopumun mini display port girişi ise bulunuyor, sizce hali hazırda bulunan DP 1.2 kablosuna sadece bir mini display port dönüştürücüsü alırsam 144 Hz elde edebilir miyim? Şuan da HDMI 1.4 ile bağlı monitör bilgisayara ve en fazla 120 Hz ekran yenileme hızı veriyor. Bir diğer sorum da bu farkı vermeye değer mi? Yani 120 ile 144 arasında çok fark olur mu eğer 144 elde edebilirsem?
D DH | equ*
geçen ay (11135 mesaj)
Görüntü kalitesi açısından fark yok ister hdmi ister dp olsun.Fark kabloların versiyonlarından ve verebileceği çözünürlük ve hz değerlerinde ortaya çıkıyor.İkiside ses iletebilirken hdmi da arc den dolayı seside geri alma özelliği var.144 tabiki daha iyidir dönüştürücü ile dp kullanıp 144 alırsın diye düşünüyorum.Bende evdeki kabloları tümden yenilemeyi düşünüyorum hdmi 2.1,dp 1.4 lerle.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

W Wallcroft Konu Sahibi
geçen ay (2036 mesaj)
Teşekkürler hocam cevabın için. O zaman ben bir ufak bir dönüştürücü alıp deneyeyim bakayım nasıl olacak.
Bu mesajda bahsedilenler: @DH | equ*
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.