Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
4487
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Dijital İndirme Kampanyaları Bölüm Kuralları
K
9 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Dijital İndirme Kampanyaları bölümünün kullanımı:
Dijital İndirme Kampanyaları bölümü Steam, Origin, Google Play, AppStore ve diğer oyun, yazılım platformlarındaki indirim ve kampanyaların duyurulması amacıyla kullanılacaktır. Bu bölümde oyun satışı, bu oyun platformları hakkında soru, sorun, destek vb. konuların açılması yasaktır.

1. Konu açma kuralları:
-Bu bölümde dileyen herkes konu açabilir. Konunun yukarda bahsi geçen amaca uygun olması yeterlidir.
-Konu açmadan önce bölüm içinde arama yapınız, eğer konusunu açacağınız kampanya ile ilgili bir konu varsa yeni konu açmayınız.
-Konular uygun alt forumda açılmalıdır. Örneğin Steam ile ilgili bir indirim Steam bölümüne açılmalıdır.
-Konu başlığı ve konuya ait ilk mesaj kısa ve açıklayıcı bir mesaj olmalıdır. Konu açarken "Oyun Adı - Satılan Site - Fiyat" formatı yeterli olacaktır. Örneğin: "Max Payne 3 - Amazon.Com - 5 Dolar" Gerekli görülürse konu başlığı ve konu içeriği yönetici tarafından değiştirilebilir.

2. Bölümde yer alamayacak konular:
-Bireysel satış sitelerine ait kampanya konuları. Konusu açılacak kampanya kurumsal bir kimlikte olmalıdır.
-Kişisel satış ilanları. Açmak istediğiniz satış ilanları için ilgili bölümü kullanınız.
-Dijital platformlar hakkında soru, sorun, destek konuları.
-Yukarıdaki bahsi geçen konular bölümden derhal kaldırılacak, konuyu açan üyeye forum kuralları dahilinde işlem yapılacaktır.
-Bu tür durumlarda bölümün düzenini daha rahat sağlayabilmemiz için < Resime gitmek için tıklayın > butonunu kullanabilirsiniz.

3. "Steam (Dijital İndirme) Kampanyaları" konusuna özel kurallar:
-Forumda henüz Steam ve diğer platformlar ile ilgili soruların, sorunların konuşulabileceği bir bölüm olmadığı için bu konu altında bu tür konuların da yer almasına karar verilmiştir. Steam ve diğer platformlar hakkındaki soru, sorunlar bu konuda yer alabilecektir.
-Yukarıdaki maddeye ek olarak, konusu açılmaya gerek görülmeyen kampanyalar yine bu konu altında duyurulabilecektir.
-Bu konuda yukarıda belirtilen konulardan bağımsız mesajlara bu kuralların açıklanmasından itibaren izin verilmeyecektir.
-Sadece konuşmada yer alan üyeleri ilgilendiren mesajlar -ikili, üçlü mesajlaşmalar- silinecektir. Bu tip durumlar için PM kullanılmalıdır.
-Oyunlar hakkında soru, cevap veya yorumlar oyunun genel başlığında yapılmalıdır. Bu konu sadece kampanyaları içerecektir.

4. Diğer kurallar:
-Burada belirtilmeye gerek görülmeyen genel forum kuralları bu bölümde de geçerlidir.
-Zamanı geçen kampanyalar "Biten Kampanyalar" bölümüne taşınacaktır. Dijital İndirme Kampanyaları bölümünde yer alan fakat henüz Biten Kampanyalar bölümüne taşınmayan konu görmeniz durumunda < Resime gitmek için tıklayın > butonuyla bu durumu bize bildirebilirsiniz.
-Referans linkli konu açmak, mesaj yazmak yasaktır. Bu durum gerçekleşirse bu eylemi gerçekleştiren üye uyarı puanı ile cezalandırılacaktır.
-Konulara konudan bağımsız gereksiz mesajlar silinecektir.

5. Kuralların uygulanması ve yaptırımlar:
-Kurallar okunmuş ve kabul edilmiş sayılır.
-Yukarıda yazılı kuralların dışına çıkılan durumlarda üyelere uyarı puanı, bölüm uzaklaştırması gibi cezalar verilebilir.
-Yukarıdaki kuralların dışına çıkmış bir konu/mesaj gördüğünüzde < Resime gitmek için tıklayın > butonunu kullanarak bize bu durumu şikayet edebilirsiniz. En kısa sürede gereken yapılacaktır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.