Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
219
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Digiturk Uydu Alıcısı Görüntü Kalitesini Etkiler Mi?
Y
3 ay
Er
Konu Sahibi

Merhabalar projeksiyona hdmi ile digiturk kullanıyorum. Bağlatalı bi kaç ay oldu ve DT-9104 cihazını bağladılar. Viewsonic m2(1080) projeksiyondan, yeni bir 4k projeksiyona geçtim, diğer tüm görüntülerde kalite inanılmaz artarken (youtube vb) sanki digiturk daha kötü gözükmeye başladı. Sizde kutu değişimi görüntü kalitesini etkiler mi (hm 9506 vb yeni kutular). Hdmi kablom kaliteli bir 2.0 yani onla ilgili değil. Bir de ek olarak ayarlarda çözünürlüğü ne seçmeliyim, 1080i mi, 1080p mi yoksa yerel mi. yerel ile 1080p arasında ne fark var. 1080i yerine ki kanallarn bu formatta yayın yaptığını biliyorum, 1080p yaparsam kalite değişir mi gözle görülür pek fark yok gibi ama.

Aslında 4k kutu talep etmek istiyordum fakat kutunun ayarlarında "gelişmiş kurulum" menüsünde lnbim universal yazıyor sanırım bir de lnb ücreti alacaklar o yüzden 2k'ya yakın para harcamak istemiyorum.
Bu konuda bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum. İyi forumlar.Y
3 ay
Er
Konu Sahibi

bu konuda bilgisi olan var mı? ona göre kutu değişim isteyeceğimA
3 ay
Yüzbaşı

dostum çokda bişe bekleme iş yapılan yayında normalde kıytırık tunerler le bile yeteri kadar iyi yayın alıyorsunDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.