1. sayfa
Hocam onların sınav haftalari olduğu zaman benim için olumsuz olmaz mı? |
Bizim dershanede bizim sınıf çok daha iyi bir profile sahipti mezun grubuna göre + sosyallik konusunda arada bir döner yemeye giderdik![]() |
Eksileri artılarından çok daha az. sınav haftası dediğin 2-3 hafta. |
Geçen yıl mezun sınıfında açık liseli olarak: -mezun grupları genelde 9-3 , 8-4 gibi absürt bir aralığa sahip ve deneme dahil bu haftanın 5 günü. Yani en fazla bu kadar vaktiniz gider, gidip okulda vakit kaybediyorum çalışamıyorum, o yüzden açığa geçtim diyorsanız aynı hesaba geliyor. Okulda vakit kaybediyorum diye dershaneye yazılmayın yani (ben böyle yaptım pişmanım) -dershane ilk aylar mükemmel oluyor, hocalar tatilden gelmiş, siz de dinlenmişsiniz. Herkes tam gaz çalışıyor milletin hedefi 5k 10k falan. Sene sonuna kadar bu tempoda gitmiyor hocalar da bezmiş oluyor. -mezunlar da denemeyle yerleştiği için aşağı yukarı senin seviyende oluyor, farklı bir durum bekleme. -konuşma ve kaynaşma belki bu zamanlar olmaz, kimse kimseyi tanımıyor. ama tüm yıl boş muhabbet döndü, hem hocalarla hem de arkadaşlarla. Dersten çok oldu hatta, güzel birşey değil biz sınıfça abarttık. Üst sınıflar daha ciddiydi hocalar bize sitem ediyordu "onlar asosyal testten kafaları kalkmıyor, günaydın diyorum günaydın diyorlar başka konuşmuyorlar " diye. -mezunda bazı konuları bilenler çıkarsa moralin bozulabilir geride kalmış gibi hissedebilirsin. Ders işleyişi mezunlara göre gidecek genelde. |
Hocam ben kendimi on ikilerle daha iyi hissediyordum sanırım. Zaten amacım evde adam akıllı çalışıp dershanede insan yüzü görmekti yani en azından sohbet edeceğim kişiler olurdu. Neyse rehberlikçiye yazdım yarın gel bir konuşalım dedi sanırım tekrar 12lere geçeceğim. |
Ben mezun en iyi sınıftayım cogu yerler burası basit diye geçiliyor ve tyt deki konular "burayı organikten biliyorsunuz , burası türevden geliyor ztn" diye gecilebiliyor. |
Bende açık liseye geçtim ve 1 aydır mezunlarla aynı sınıftayım ben eksisini görmedim şahsen.Sadece denemelerde yüksek net yaptıklarında moralim bozuluyor dkkskskks.Mezun sınıflarından 1 ve 2 ye daha üstün körü detaysız anlatılıyorlarmış mesela bizim dershanede ben 3.sınıftayım daha yavaş ve detaylı gidiyoruz. |
Finaldeyim ve 4 tane mf mezun sınıfı var ben 1. Sindeyim zaten bugün denedim ve çok sıkıcı o yüzden beğenemedim :/ |
Valla onu bunu bilmem de en iyi sınıfta olmak eğer iyi bi dershanedeysen iyi değil 3. Sınıfa da ilgi alaka var ama orada atlı koşturur gibi anlatmıyorlar 1. Sınıfta bi anlatıyo şip şak |
Benim için anlatım sorun değil hatta hızlı gitmeleri daha iyi çünkü konuya zaten evde çalışıyorum. Dershane benim için tekrar oluyor |
12 daha iyi olur |
1. sayfa
12. Sınıftaki sınıfımda birçok fen lisesinden öğrenci vardı ama aynı seviyedeydik. Mezun sınıfının başarı durumu hakkında bir bilgim yok. Ne yapmamı önerirsiniz?
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >