Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dahili Ekran Kartını görmeme sorunu

A AnondraX Konu Sahibi
geçen yıl (584 mesaj)
Bende Lenovo y540 modeli var. Harici ekran kartım GTX 1660ti, dahili ekran kartım Intel UHD Graphics 630.

Sorun şu. Nvidia Geforce Experience'a yeni güncelleme geldi. Ben bu güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayar Intel UHD Graphics 630'u görmemeye başladı. Masaüstünü, Chrome'u her şeyi GTX 1660ti ile çalıştırıyordu. Eskiden Intel Graphics Control Panelden yapabildiğim değişiklikleri şimdi ekran kartını göremediği için yapamıyorum. Onun yerine oradaki bütün özellikler Nvidia Denetim Masasına geçti.

Aygıt yöneticine geldiğimde gizli aygıtlarda gözüküyor sadece bu intel ekran kartı. Üzerine sağ tıklayıp özelliklerine baktığımda bu aygıt bilgisayara takılı değil diyor.

Ben bu sorunu format atarak düzelttim. Önemli dosyalarım gitti ama olsun dedim. Aradan bir kaç gün geçti. Bu sefer Lenovo Vantage'a (Lenovo'nun resmi ayar yapma programı) BIOS güncellemesi geldi. Ben de BIOS güncellemesini yapayım dedim. Hiçbir problem olmadan bu güncellemeyi yaptım. Bilgisayarı yeniden açıldığında ise bilgisayarın yine bu Intel UHD 630'u görmemeye başladığını fark ettim.

Yeniden format atmak istemiyorum. Sorun ne onu da anlamıyorum. Her güncelleme yaptığımda bu bilgisayar ekran kartını mı unutacak?

Ne yapmalıyım lütfen yardım edin
A AnondraX Konu Sahibi
geçen yıl (584 mesaj)
Beyler sorunu hallettim. Basitmiş aslında.

BIOS menüsünde Graphics Card seçme bölümü var. Güncelleme yaparken büyük ihtimal burayı değiştiriyor. Discrete Graphics seçiliydi Switchable Graphics i seçip yeniden başlattığımda dahili ekran kartını da görmeye başladı.
T TheArchaeologist
geçen yıl (1967 mesaj)
Sorunu çözüp , bunu paylaşmanız güzel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.