Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
0
Cevap
24402
Tıklama
2
Öne Çıkarma
### DAHİLİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ###
K
16 yıl
Er
Konu Sahibi

###DAHİLİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI###

( Cpu | Anakart | Ram | Depolama | Ekran kartı | Kasa/Güç kaynağı | Diğer dahili bileşenler | Sistem Tavsiyeleri )


1] Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanınız.

2] Bölüm içerisinde açılmış olan üst konuları kullanmaya özen gösteriniz.

3] İllegal içerik paylaşımında ve isteğinde bulunmayınız.

4] Konu başlıkları anlaşılır ve konuyla alakalı olsun. Birkaç ana konu haricinde, Açtığınız konu başlıklarında tamamıyla büyük harfler kullanmayınız konu silinecektir. Yanlış/gereksiz/fazla vb. noktalama işaretlerinin kullanımından kaçınınız, aksi takdirde konu silinebilir.

“Acil”, “Acil yardım”, “Lütfen yardım”, "İmdat", ''??????'', “Uzman sorusu”... gibi. Konuyla alakası olmayan başlık kullanan konular silinecek/kilitlenecektir.

5] Yardım istediğiniz konularda sorununuzu açıkça belirtiniz. Açmış olduğunuz herhangi bir bileşen hakkındaki tavsiye konularında;

Örneğin; ekran kartı olsun bu bileşenimiz mümkün mertebe 1. mesaja bütçenizi, güç kaynağınızı ve diğer sistem bileşenlerinizi yazınız, hem bu sayede daha mantıklı öneriler alırsınız hem de açmış olduğunuz konu amacına ulaşacaktır.

6] Kişi ve kurumlara hakaret içerikli veya rencide edici mesajlar yazmayiniz. Firmalar hakkında küçük düşürücü, aşağılayıcı ve ispat edilemeyecek içerikte mesajlar yazmayiniz.

7] Karşılaştığınız olumsuz bir davranış karşısında polemiğe/tartışmaya girmek yerine şikayet sistemini kullanmaya özen gösteriniz...< Resime gitmek için tıklayın > butonunu kullanarak bize bildiriniz.

8] Cezalı üyelerin 2. bir hesap alması kesinlikle yasaktır ve yeni hesapları sınırsız kapatılacak, kendi hesaplarının cezası da uzatılacaktır.

9] Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

10] Son mesaj size ait olmasına rağmen ve mesajınız yakın tarihte yazılmışsa o mesajı editlemeden alt alta mesaj yazmak suretiyle, post kasma amaçlı mesajlar yazmayınız.

11] Notebook - Diz üstü - Tablet pc ile ilgili tavsiye isteme konularınızı ilgili bölüme açınız. Dahili Bileşenler forumundaki Sistem Tavsiyeleri bölümü masaüstü sistem tavsiyeleri içindir. Bu tür konular görüldüklerinde silinecektir/kilitlenecektir.

Notebook - Dizüstü Bölümü

12] Açmış olduğunuz bir konuya cevap gelmemesi gibi durumlar olacaktır, bu doğaldır bölüm müdavimi arkadaşlarımızın gözünden kaçmış olabilir, bu durumda mükerrer nitelikte yeni konu açmayınız görüldüğü takdirde silinecektir, abartmadıkça bir iki sefere mahsus konuyu yukarı çıkarabilirsiniz bu durumda gerekli yardımı alırsınız. Ancak abartı olacak şekilde açtığınız bir konuyu ilgi görmemesi ya da aşağıya düşmesi durumunda ısrarla gereksiz mesajlar yazmak sureti ile (smile koymak, "up,güncel" yazmak v.b.)üste taşımanız flood suçundan ceza almanıza sebep olabilir. Gerekli görüldüğü hallerde konu kaldırılabilir.

13] Bölümümüzde bazen üyelere yardımcı olmak isteyen üyeler, bazı konular hakkında yanlış bilgiler verebiliyor yine normal bir durumdur, bu gibi durumlarda art niyet aramak yerine, bilgili arkadaşlardan ricam azarlama şeklinde değilde özel mesaj veya konu üzerinden uygun bir dille yanlışı bildirmesi daha etik olacaktır, buda hem konunun gidişatını bozmayacak hem de daha doğru bir davranış olacaktır.

14] Açmış olduğunuz donanım tavsiyeleri konularına lütfen dikkat ediniz, sistem tavsiyesi konusu açıp ardından ayrı bir konudan ekran kartı tavsiyesi istemeyiniz, bu hem konunun dağılmasına hem de bölümün kirlenmesine neden olmaktadır. Mümkün mertebe genel olarak açmış olduğunuz konudan sorularınızı sorunuz.

15] Donanım fiyatları(indirim, kampanya, yeni çıkan ürünlerin fiyatları vs.) hakkındaki konuları lütfen ilgili bölüme açınız, bu tür konular Dahili Bileşenler bölümüne uygun olmadığı için silinecektir. Bunun amacı bölümün pazar yerine dönüşmesini ve fırsattan istafade eden reklamcı üyeleri engellemektir.

Sıcak Fırsatlar Bölümü

16] Dahili Bileşenler bölümü soğutma çözümlerini kapsamaz. İşlemci, ekran kartı ve diğer bileşenler için her türlü soğutma çözümü ve tavsiyesi hakkındaki konuları lütfen ilgili bölüme açınız, bu tür konular Dahili Bileşenler bölümüne uygun olmadığı için silinecek ya da taşınacaktır.

Overclock ve Soğutma

17] Mesajlarınızı sürekli olarak büyük harf kullanarak yazmaktan kaçının. Sürekli olarak büyük harf kullanmanın "bağırmak" anlamına geldiğini unutmayın.

18] Üzerinden uzun zaman geçmiş ve güncelliğini yitirmiş konulara cevap yazarak konuyu yukarıya taşımak ceza nedenidir.

19] Dahili Bileşenler bölümü Harici Bileşenleri kapsamaz. Monitör, klavye, mouse ve diğer harici bileşenler için her türlü konuları lütfen ilgili bölüme açınız, bu tür konular Dahili Bileşenler bölümüne uygun olmadığı için silinecektir.

Harici Bileşenler Bölümü:https://forum.donanimhaber.com/forumid_299/tt.htm

20] Burada yazmayan fakat Forum Genel Kurallarına aykırı olan tüm kurallar ve yaptırımlar bu bölüm için de geçerlidir.

< Bu konunun sahibi KURALLAR iken KURALLAR tarafına aktarılmıştır -- Tem 30 2020 2:12AM >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.