Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
23
Cevap
2249
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: ÇÖZÜMCAN OTO DOLANDIRICIDIR (2. sayfa)
N
11 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: erdemirci

bu olayı kanıtlamak o kadar basit ki. Hem satanın hem de galerinin banka hesapları incelenir. Galerici aldığı aracın parası kadar bir bedeli mutlaka banka hesabından ödediğini ispatlamak zorundadır. Aksi takdirde parasını ödediğini ispat edemez. Kasadan nakit ödediğini de söyleyemez. Çünkü muhasebe kayıtlarında kasada o kadar nakit olmadığı ve kasadan nakit çıkışı yapılmadığı incelemelerde ortaya çıkar. Bu galerici tarafı. Bir de aracı satan kişinin hesapları incelenir. Araç satan kişinin satış bedelini mutlaka bir banka hesabına yatırması gerekir. Yatırmasa bile geliriyle açıklanamayan harcamalar yapması, kredi kartı borçlarını ödemesi, ya da bir yatırım yapması olması gerekir. Aksi takdirde hiç kimse galericinin parayı verdiğini, diğer şahsın parayı aldığını ispat edemez.

Hayır, ne yazık ki böyle değil. Satıcı ticari işlemlerde kullandığı miktarın kaynağını açıklamak zorunda değildir, gelir takibi maliyenin görevidir adli makamların değil. Velev ki savcı sordu, karımın altınlarını, oğlanın sünnet paralarını verdim, sermaye arttırımına işlemek için ay sonuna devrettim der, işin içinden çıkar. Alıcı parayı bir yere yatırmadıysa veya borç ödemediyse parayı aldığı ispatlanamaz denilemez, para adamın isterse gider bir gecede barda pavyonda yer, yatırım yapmak veya bankaya yatırmak zorunda değil. Noterlerin var olmasının sebebi bu gibi durumların önlenmesidir, eğer noter huzurunda paramı aldım arabamı sattım derseniz o iş orada bitmiştir, ancak çok fazla mağdur olması durumunda nitelikli dolandıcırılıktan dava açılır, o dava da %80 aleyhte sonuçlanır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
11 yıl
Yüzbaşı

Bazı kişiler dolandırılan kişiyi haksız görmüş :S
Hırsızın hiç mi suçu yok ?A
4 hafta
Er

KONU NE DERECEYE GELDİ BİLGİ VERİR MİSİNZA
4 hafta
Er

@pasavul galeri dolandılıcılı konusunda ne durumda dava açtınmı
Bu mesajda bahsedilenler: @pasavul
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.