Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Çocuk oyun evi (tahta+kartondan) ve diğer hobilerim

O
oommeerr89 Konu Sahibi
2 ay (108 mesaj)
Bu evi yeğenime hediye olarak yapmıştım ve görüp beğenen bir tanıdık için de tekrar aynısını ücreti karşılığında yaptım. Açıkçası dış görünüşü üzerine çok ta fazla düşünmedim, ilk önce ölçülerini ayarlayıp yapmaya başladıktan sonra bu şekilde gelişti. Bu arada ölçüleri genişlik 120cm, derinlik 60cm, yükseklik 135cm.
< Resime gitmek için tıklayın >

Belki başka bir tane daha yaparım diye düşünerek bilgisayardan farklı tasarımlar deniyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >

Ev ile beraber tamamen kartonla yaptığım bir de mutfak var. Biraz aceleye gelir gibi oldu ama idare ediyor. (Raf kısımlarında esmene olduğu için ince çıtalarla destek yaptım ama ana yapısı karton olmasına rağmen sıkıntı çıkartmadı)
< Resime gitmek için tıklayın >

Ayrıca gene hobi olarak uğraştığım şu minyatür oda var Onu da ek olarak paylaşmak istedim. İlk deneyimim oluyor ve henüz bitiremedim. (Toplam genişliği 23cm civarında)
< Resime gitmek için tıklayın >

Ayrıca bu ev (veya mutfak) tasarımını iyice geliştirme (ve olursa satış yapma) amacım var, bu konuda tavsiyelerinizi almak isterim. Örneğin bu oyuncaklarla küçük yaşta çocuklar oynadığı için daha fazla sağlamlaştırmam gerek. Evin iskeleti tahta ve neredeyse her yerinde ağaç tutkalı kullandım fakat sonuçta ana malzemesi karton sayılır. Daha fazla fikir sahibi olabilmeniz için yapım aşamalarına dair bir kaç fotoğraf daha ekledim. Bu arada evin boyutları biraz büyük olduğu için kapılardan geçerken çok zorlanmıştı. Bu yüzden ikinci evin çatısını sökülebilir yaptım. Aşama fotoğraflarını da karışık koydum, bu yüzden farklılıklar olabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oommeerr89 -- 21 Şubat 2020; 12:46:28 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.