Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
40483
Tıklama
0
Öne Çıkarma
>Cep Telefonu ve Mobil Cihazlar Bölümümüzün Kuralları..! <
Etiket : #Vurgulu
F
18 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Cep Telefonları ve Aksesuarları Bölümü Kuralları


Bildiğiniz gibi Cep Telefonları ve Aksesuarları Bölümü, forumumuzun gözde bölümlerinden birisidir. Ancak son zamanlarda bir kargaşa, tartışma ve bir dizi aksaklık görmekteyiz ne yazık ki bölümümüzle. Bu nedenle biz de kurallarımızı revize etmek durumunda kaldık.

Kurallarımız aşağıda mevcuttur ve biz bu bölümdeki üyelerimizi bunları okumuş ve kabul etmiş sayarız. Bu kurallara uymayan şahıs(lar)ın davranışları kesinlikle ENGELLENECEKTİR !


1) Mesajlarda programlara ait serial, crack ve buna benzer yasal olmayan konuların konuşulması, istenmesi ve verilmesi kesinlikle YASAKTIR.
(PM yolu ile verilmesi ve istenmesi de ceza alınmasına sebeptir.)

Açtığınız konularda firma ve marka karalamaya, kişi ve kurumları küçük düşürmeye yönelik mesajlara yer veremezsiniz.
Bu durumun olması halinde konunuz/mesajınız hakkında işlem yapılacaktır,
tekrarlanması durumunda ise forum/bölüm uzaklaştırması alabilirsiniz.


Ayrıca smile ve +1, +1907, +1905 şeklinde atılan mesajlarda görüldüklerinde SİLİNECEKTİR.
Tekrarında ise üye ceza alacaktır ... !

2) Telefon tavsiyesi isteyin tamam. Ancak benzer tavsiyeli teller istendiği anda konu SİLİNECEKTİR..!
Mesela arkadaşımızı biri açmış w810 mu alsam, k750 mi? ardından başka topiği görüyoruz :
w810 mu daha iyi w800 mü ? bunların hepsi hemen hemen aynı şeyler. Merak eden o topiğe bakacaktır. Yeni konu açmayacaktır.!

3) Forumda tartışmaya yol açabilecek başlık ve cevaplardan kaçınalım. Şu şekil başlıklar görmek
istemiyoruz : Symbian vs Java ya da SE vs Nokia ... Üsluplarımıza dikkat edelim. Kısaltma küfürler veya aşağılayıcı hakaretlerden kaçınalım. Kaçınmayan zaten cezasını alacaktır.

4) Forum içerisinde rahatsız olduğunuz, kural dışı gördüğünüz mesajları mesajın sağ üst köşesinde bulunan < Resime gitmek için tıklayın > simgesine basarak kimi ve konuyu açıklayarak bize bildirin.
Gereği en hızlı şekilde yapılacaktır.

5) İmzalarımızı kontrol edelim ve imza kurallarına uygun hale getirelim. Kural dışı imzanız yönetim tarafından uyarılmadan silinecektir. Aynı imzada ısrar eden yada tekrardan kural dışı imza kullananlar ceza alacaktır
İmza Kuralları için TIKLAYINIZ

6) Bölümümüzde cep telefonları ile çekilmiş fotoğraflarla ilgili başlıklar bulunmaktadır. Lütfen bu başlıklarda paylaşım yapan arkadaşlar, fotolarını 800x600 (foruma en uygun çözünürlük) boyutuna getirdikten sonra (imageshack sitesine yüklüyorsanız "resize" seçeneğiyle boyutunuzu seçebilirsiniz) başlığa eklesinler; çünkü malumunuz cep tellerinde megapiksel yarışı bir hayli artmışken, siz tutup atıyorum N95 ile çektiğiniz bir fotoyu düzenlemeden direkt başlığa eklemeye kalkıyorsunuz; bunun sonucunda da kasılan sistemler, ısınan fanlar, zor açılan sayfalar, cepleri yanan kotalı kullanıcılar göze çarpan birkaç pürüz olarak karşımıza çıkıyor...

TEKRARDAN :
Bu bölümde paylaşım sağlayan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.
Kurallara uymayanlar gereken şekilde cezalandırılır.


İSTEĞİMİZ :
Forumda biz olmazdığımız zamanlarda bile lütfen kurallara uymayan arkadaşlarımıza
bu konuyu hatırlatarak kurallarımızı okumalarını sağlayın..


Bütün kullanıcılarımızın kurallara severek ve isteyerek uyacağı kanaatindeyiz.
Bu kurallar forumumuzun düzeni ve güzelliği içindir.

Şimdiden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve iyi forumlar diliyoruz...


DH Mod / Cep Telefonu ve Aksesuarları Bölüm Yöneticisi : @farukkk< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

F
13 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Bölümümüze yakın zamanlarda "Cep Telefonu Tavsiyeleri" adı altında bir alt forum açılmıştır.
Artık tüm tavsiyeler o kısımda istenecektir. Bunun dışında kalan bölümlerde tavsiye isteyen arkadaşların
başlıkları kapandığı gibi, yeni uygulamaya başladığımız "uyarı sistemi" uygulamamızdan da faydalanacaklardır.

Bilginize...


Bu mesaja 1 cevap geldi.
F
13 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar,

Konu açarken lütfen aşağıda yazılı olan kurallara dikkat edin. Aşağıda yazılı olan kuralların herhangi birine uymayan konular, konu sahibine bildirilmeksizin silinebilir veya kitlenebilirler.

1. Konuyu açmadan evvel mutlaka yukarıdaki menüde yer alan "Arama" butonuna tıklayarak açılan sayfa yardımıyla, soracağınız soru ile ilgili arama yapın.

2. Sorununuzla ilgili bir konu açacaksanız, sorunuzu açıkça dile getiren bir başlık kullanın. Örnek : "iPhone'um yere düştü ve şimdi açılmıyor" gibi.

LÜTFEN YARDIM, BİRİ EL ATSIN ve benzeri konu başlıkları içeriğine bakılmaksızın silineceklerdir.

3. Konu başlıklarında ve konu içersinde yazılan metnin tümünde büyük harfler kullanmayın. "VIDEO KAYIT PROGRAMI" yerine "Video kayıt programı" veya "video kayıt programı"'ın da olduğu gibi kurallı bir şekilde başı büyük harf gerisi küçük harf ya da tümü küçük harflerden oluşacak şekilde kurallı yazın.

4. Herhangi bir şekilde ücretle satılan programların kırılması ve ücretsiz kullanımı ile ilgili bilgiler yer alan konular açmayın. Bu tip konular silineceği gibi forumdan 1 hafta ile uzaklaştırma alırsınız.

5. IMEI değiştirmek ile ilgili konular yasaktır. Lütfen yasadışı olan hiç bir isteği veya paylaşımı forumlarımıza taşımayın. Aksi halde mesajınız silindiği gibi üyeliğiniz de forumdan uzaklaştırılabilir...

6 Yardımcı olmak adına dahi olsa başka forum site adresleri vermek yönlendirme yapmak kesinlikle yasaktır.
Hepinize iyi forumlar.

7 Forum içinde üyelerin firmalar ile yaşadıkları sorunlarla ilgili konular açmaları yasak. Çünkü firmaların bu konulardan olaylardan haberi olmayabiliyor. Üyenin anlattıklarının tam olarak doğru olduğunu hiçbir zaman kestiremeyiz. Bu gibi sorunları olan varsa şikayetvar vb. sitelerde hakkını arayabilirl, Firmalar orada kişilere cevap verebiliyor çünkü. Bu nedenle firmalarla ilgili sorunları içeren konular silinir firma isimleri verilmeden şikayetinizi ekleyebilir öneri yorum bilgi alabilirsiniz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.