Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor

S serseri006 Konu Sahibi
2 ay (2281 mesaj)
selamlar, altus al435x model bulaşık makinesi programı başlattığımda su tahliye etmesi gerekirken 1 dakika boyunca hiçbir şey yapmadan bekleyip yıkamaya geçiyor, daha sonra suyu tahliye etmesi gereken kısımda yine tahliye etmeyip 1 dakika boyunca sabit durup tekrar su alıyor ve suyu taşırıyor, daha taşma switch'i devreye giriyor ve sürekli suyu tahliye etmeye başlıyor, pompadan karta giden kabloları kontrol ettim sorun görünmüyor, sorun kartta olabilir mi? sürekli masraf açtığı için daha fazla masraf etmeden kesin teşhis yapmak istiyorum.
üzerindeki kart: karel 1755810100
C Collezione
2 ay (1481 mesaj)
kartta tahliye pompasının soketinden geriye doğru yolları takip edin. pompa, kartta 1 adet röle olduğu için muhtemelen bir transistör tarafından anahtarlanıyor. bu transistörü ve yardımcı elemanları kontrol edin.
S serseri006 Konu Sahibi
2 ay (2281 mesaj)
Tesekkur ederim sorun karttandir buyuk ihtimalle değil mi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A axelfoly
2 ay (3784 mesaj)
bu işten anlıyorsan taliye pompasını sistemden ayırıp haricen 220v verilip çalışıp çalışmadığını kontrol etmek gerek , eğer sorunsuz çalışırsa sadece tahliye işleminde makine çalışmıyorsa kartın arka kısmında işlemci ve bu parçaların kontrolünü sağlayan triyaklar bulunur muhtemelen tahliye pompasını kontrol eden triyak yanmıştır
Bu mesajda bahsedilenler: @serseri006

İ iyigun
geçen ay (707 mesaj)
bir ihtimal tahliye pompası çarkına,
toka moka, tekstil üzeri süs pul, taş tarzı bir şey filtreyi geçip de gitmiş
çarkına takılmış olması da olası.

tahliye pompası kutuplarını gördükten sonra direk 220 v verip çalışıp çalışmadığına baktıktan sonra,
çalışıyorsa sıkışık bir şey yok diyerek, kart üzerinde yoğunlaşabilirsin hocam

tahliye motoru çalışıyorsa arıza kontrol kartı da ya da gelen kablo bağlantısındadır. (Gelen kablo kapağın alt tarafından ana gövdeye atladığı, kapak açılırken eğilen bükülen bir bölüm var, burada çok kopma olabiliyor bulaşık makinesinin hassas noktası bu hareketli kablo demeti geçişi noktası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyigun -- 20 Ekim 2021; 12:4:7 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.