Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
475
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bu Görüntü Normal Midir? (Samsung AU7100)
+
2 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Merhaba Arkadaşlar;

Yaklaşık 1.5-2 ay önce Samsung 75AU7100 model 75" tv aldım. Aşağıdaki görsellerde gözüktüğü gibi düz görüntülerde çok fazla ton farkı var. Mesela bu görüntü normalde bembeyaz ama TV de gözüken isli gibi, bulutlu gibi. Karmaşık görüntülerde hiç belli olmuyor ama sade ve düz görüntülerde çok dikkatimi çekiyor.

Servis çağırdım normal abi dedi. Arkadaki ledlerin yansımasıymış. Böyle bir görüntü gerçekten normal mi? 75 inç olduğu için mi bu kadar belli oluyor. Eğer normal değilse hakkımı arayacağım çünkü.

Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

V
2 yıl
Yarbay

Normal demeyelim ama arıza olarak kabul edilmiyor, özellikle LCD panellerin en büyük sorunlarından biri bu. Test sitelerinde Gray/White Uniformity(Dirty Screen Effect) olarak geçer,
panelde uniformity ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Sizin panel mesela beyaz renk uniformity'si düşük çıkmış üretimden ondan bu kadar belli oluyor.
Bu şekilde dümdüz beyaz ekran izlemedikçe filmlerde dizilerde pek hissetmezsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
+
2 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Nedense bu mesajınızı mobil sitede göremedim. Bugün şans eseri masaüstü siteden girince fark ettim. Yapacak bir şey yok o zaman.
Bu mesajda bahsedilenler: @Vain
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.