Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
220
Tıklama
0
Öne Çıkarma
bu doğru olabilir mi?
R
15 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

arkadaşlar ben doğduğumda (sözde) solakmışım ama yemekleri filan hep sağ elimle yedirtmişler tüm yaptığım şeyleri sağ elimle yaptırmışlar sağlak olmuşum. Sizce böyle bişey doğru olabilir mi?D
15 yıl
Yüzbaşı

Benim butun arklarda boyle diyo onlarada anneleri anlatıyomus olabilir bence yalan borclarımı var bize


Bu mesaja 1 cevap geldi.
R
15 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

şu an mouse'u filan sola aldım aaaaaa, bbbbbb, cccccc diye yazı yazmaya başladım ÖZÜME DÖNCEM


Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
15 yıl
Yüzbaşı

olabilir...
benim dayım solakmış sol elle yemek yiyomuş falan...
dedem vuruyomuş dayıma sol elle yenmez günah falan diye
şu an dayım sağlak


Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
15 yıl
Yarbay

alet kullanmayı öğrendiğimiz küçük yaşlarda çocuklardaki sağ-sol el kullanma alışkanlığnı çocuğun kendisine bırakmak yerine bizim zorlamalarımız neticesinde çocuklarda psikolojik sorunlar ortaya çıkarmış hatta bu sorunlar gece yatak ıslatmaya,kekemeliğe kadar gidebilirmiş.psikologların önerisi çocuğa kalemi hangi elle tutacağını söylemek yerine çocuğun eline kalemi verip hangi elle yazacağını kendisine bırakmaktır.sağ-sol el kullanmak iki loba ayrılmış beyinde hangi lobun daha ağır bastığnın göstergesiymiş ve kesinlikle karışılmaması gerekn bir seçim.düşünsenize biz sağ elle yazıyoruz,bizim sağ elimizi bağlayıp sol el kullanmaya zorlasalar çocukken neler hissederdik?hele benim gibi sol eliyle el bile sallayamayan bi kişiyi düşünemiyorum bile.

dinde ise sol eli şeytan kullanır lafları tümüyle hurafedir.allahın kitabı kuranıkerimde bu konuda ne bir yasaklama ne de bir sınırlama vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daturkishulan -- 12 Nisan 2009; 23:38:13 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
15 yıl
Yarbay

Kullandığın eli değiştirmek beynine zararlar verir diye biliyorum.Yıllarıd sağı kullanmışsın zorlama boşunaDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.