Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Blogger Kullanmaktan Memnun Olmayanlar Okusun

S snipereses Konu Sahibi
10 ay (1 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar. Benim Gibi Blogger ile başlayıp bir ara Word pres kullanıp tekrar blogger'e dönenlere bir kaç tavsiye vermek isterim Vereceğim Tavsiyelerde yapacağım örneklemeler Kendi Sitem üzerinden olacak. Blogger sevenlerde konu altına kendi bilgilerini paylaşır ise memnun oluruz blogger kullananlar olarak. Çok profesyonel olmayan site sahipleri (yani ben) açısından blogger kullanmak kendi fikrimce ilk zamanlarda yeni başlayanlar için artı özellikleri olan bir platformdur diye düşünüyorum.

Ben Kullandığım Şeyi Kötülemek İstemediğim İçin Sadece Olumlu Olan Kısımlarını Yazacağım.


Yanlış anlaşılmasın Wordpres veya bir başka sistem ile sidik yarıştırma derdinde değilim ama çoğu platformda kötülenen blogger a birde kendi penceremden bakılmasını istemek benimkisi.

Şimdi Sizlere Kendi Blogger Tabanlı Sitemin Bazı Özelliklerinden Bahsederek Örnekler Vereceğim. Baclink Çalışması için bu makaleyi kaleme almıyorum için Bu durumun forum görevlileri tarafından anlayış ile karşılanacağını umuyorum.

Sitemin Hız Sonuçları Site içindeki sıradan Normal Bir Makale sorgulanmıştır.

Siteyi İncelemek İçin Tıklayınız....
Google Haberleri İnceleme İçin Tıklayınız...

Sunucu Parası
Yok
Çökme, Hack, vb
Yok
Blogger Alt Yapısı Güçlü mü?
Online 50k gördüm donma kitlenme yok ( Bu sitede değil tabi. Sitemin şu sıralar günlük hiti 1k civarı) Dizi sektöründe siteniz varsa ya sunucu kullanacaksınız ya biteceksiniz başka çaresi yoktur. Prdon Blogger Var :)
Yedekleme ve geri yükleme
sadece 10 saniye
Blogger Hızlı Mı?

PageSpeed Insights
Mobil72
Masa Üstü 99
GtMetrix Sonuçları
Performance
90%
Structure
98%
Daha Ne Olsun Google Hızı Seviyor.
Google Aramalarda Durum Ne
Zaman Zaman Öne Çıkan Snep midir be karın ağrısı orda bile yer alıyorum. Bu yarıştığınız haber siteleri ile alakalı .
Blogger da Word preste Olan Makale içindeki İçindekiler Tablosu ve Makale Arasında Benzer Yazılar eklentisi Var mı
Valla Benim Sitemde Var. Şu anda içindekiler tablosunu kullanmıyorum. Keyfime göre açıp kapatıyorum. Makale Arası Benzer Yayınlarda Var.  adresinde içindekiler tablosunun örneği var. Lakin pasif olduğu için liste halinde göreceksiniz.
Reklam Yerleşimi Çok Zor Oluyor Diyenler Okusun
Yukarıda verdiğim makalemdeki sayfayı mobilden veya masa üstünden inceleyebilirsiniz. Bunun kararını sizlere bırakıyorum. Benim için ideal reklam yerleşimi budur. Daha Fazlası kullanıcıyı yorar. yayın arasına iki makale daha ekleyebilirdim. EEE zaten WordPress ve benzeri sistemlerde de bundan fazla eklemezler herhalde..
Gece Modu Özelliği
Son zamanlarda temalarda olan gece modu özelliği de var mış :)
Google Sayfa İndexleme Hızı
1-2 Dakika benim sitemde su an böyle ( İndexleme hızımda feed bunner ve google haberlerin oldukça faydası var)
Google Haberler
Evet Ekli Bir İki Defa da Hit Gelmiş bunun için çalışma yapmadım ayrıca sadece ekli
Yazılar Otomatik Sosyal Medya da Paylaşılıyor mu
Evet makaleyi yazdıktan ve yayınladıktan sonra otomatik olarak benim belirlediğim iki sosyal medya da paylaşılıyor. Bunun için başka sitelerden yararlandım. Üye oldum kodları ekledim bitti gitti.

Yani daha ne olsun. Bu Özelliklerin bazıları tema ile alakalı. Kullandığım temalardan farkı özellikler vardı genelde. Bir tane temada seo eklentisi vardı mesala . Yazınıza otomatik seo puanı veriyordu. Bu gibi bir çok şeyi de blogger ile yapmak mümkün olabiliyor.

Herkesin sitesine ve platformuna saygımız var. Hiç Bir platformu kötülemek değil amacım sadece blogger hakkında bilgi vermek. Yorumlarınızı buna göre yazarsanız sevinirim.

Konu altından sizde olumlu yanlarını ve eklentileri hakkında yazarsanız sevinirim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.