Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
54
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BİSİKLET İÇİN HANGİ GRES YAĞINI KULLANABİLİRİM
K
3 ay
Er
Konu Sahibi

Merhabalar, bisikletim için gres yağı arıyorum. Genel olarak göbek bakımı için kullanacağım. İnternette 2 adet ürün buldum. Sizce hangisini almalıyım?(ikisi de yaklaşık 50tlye geliyor, ikisinde de kargo ücreti yok) Veya kötü derseniz 50tl bandında gres yağı önerebilir misiniz. Dediğim ürünlerim linkini bırakıyorum
https://www.hepsiburada.com/suroil-yeil-kavucuklu-gres-ya-1-kg-p-HBV000007IBV5?magaza=hfdoto&url_src=and-product-detail
https://www.hepsiburada.com/skf-lgmt-30125-lityum-ok-amali-tp-gres-yai-rulman-gresi-125-gr-p-HBCV000002P0IN?magaza=%c3%9c%c3%87ESHIRDAVAT&url_src=and-product-detail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kgnutk -- 11 Kasım 2022; 21:3:22 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

K
geçen ay
Yarbay

Motorex, Shimano, Sram, Zefal gibi bisiklete özelleşmiş firmaların greslerini tavsiye ederim. Pahalı geliyorsa küçük ambalajları da bulunabiliyor.

Bu gresler statik olarak nötr oldukları için kapalı yerlerde çalışan otomotiv greslerine göre daha az toz çekerler ve en önemlisi sürtünmeleri daha düşüktür.

Otomotiv gresleri ve lityum esaslı gres kullanmak yanlış değil. Fakat otomotiv gresleri genelde NLGI II sınıfında olur, yoğundur, ekipmanı korumaya korur ama sizin sürtünmeleri artırır. Verdiğiniz SKF'ye baktım, o daha da kötü NLGI III, zaten Ø 10cm ve daha büyük rulmanlar için diyor... Eğer bulabiliyorsanız NLGI I lityum gresi tavsiye edebilirm, NLGI II olacaksa da kauçukluya hiç gerek yok, boşuna sürtünme. Otomotivde bile süspansiyonda falan kullanılır, sürtünme yapacak yerlerde kullanılmaz. Sarfiyatı artırır.

Ama ilk tercih, açık ara farkla bisiklet gresleri. Biraz daha pahalı olsa da değer.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.