Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
24
Cevap
799
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Birey C

U uchihagaeshi Konu Sahibi
5 yıl (261 mesaj)
Evet teselli almak ve gönül ferahlatmak için açtım bu başlığı yalan yok
Gençler matematiğim fena değildir Karekök soru bankalarını fazla zorlanmadan bitirdim geçen sene,yani ortanın bir üstü derecedeyim diyebilirim.Bu Birey C'nin mat ve geosunu çözerken acayip bunalıyorum ama.Bazı sorular çok uğraştırıcı ve gereksiz geliyor.Zor yayınla başlayıp kendimi geliştireyim dedim aldım,valla hiç çözesim gelmiyor.Geometrisinde zorlanıyorum 4-5 soruya bakıyorum çözümden,matta da 2 soruya falan bakıyorum.Ama kalan soruları çözene kadar sıkılıyorum.Kısacası içimden hiç gelmiyor çözmek.
Sizin görüşünüz nedir bu konuda devam edeyim mi kendimi zorlayıp,uzun bir zamana yayıp mı çözeyim,sınava yakın mı çözeyim yoksa gidip satayım mı?Biraz kafam karışık size danışmak istedim.Çözen,bilen,duyan varsa aydınlatsın lütfen.Hocalarınızın görüşü falan nedir bu konuda mesela?
Sağolun şimdiden.
A AI Engineer
5 yıl (1072 mesaj)
Tüm derslerdeki tüm konuların bittiyse çöz ama LYS fizik duruyorsa buna vakit vermek yanlış strateji.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Q Qacs
5 yıl (87 mesaj)
aynı şeyi Ösym çıkmış sorularını çözerkken hissediyorsan çözmeye devam et ama yok Ygs Lys sorularını az zorlanarak çözüyorsan birey C serisi zaman kaybı olabilir

Sonuçta Ösym Orta üstü seviyede soruyor en fazla her dersten 1 er tane kazık soru geliyor
U uchihagaeshi Konu Sahibi
5 yıl (261 mesaj)
Mezunum,yine de tüm konulara baştan çalışıyorum.Bu açıdan bakmamıştım aslında.Doğru,bütün konularımı,kitaplarımı bitirdiğimde sınava yakın çözebilirim bu kaynakları.Her ne kadar birikimli de olsam çalışmaya başlamak için yanlış bir kaynak seçimi gibi geliyor.
@Pediatrician

Hayır hocam çıkmış soruları geçen sene çözdüm ve zorlanıp sıkıldığım "Oha ya buna da uğraşılmaz" dediğim sorular nerdeyse hiç yoktu.Nitekim bu sene de pek olmadı.Çünkü ÖSYM genelde konunun mantığını soran ve pratiğini yoklayan sorular koyuyor.Birey C ÖSYM'den daha zor hatta belki biraz uzak soru tipleriyle dolu.Bunu bilerek aldım,zaten amacım piyasadaki absürt soruları görüp bakış açısı kazanmaktı.Sanırım zamanlama doğru değil bu noktada tedirginim
Başka görüşü olan varsa bekliyorum.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Qacs , @Pediatrician

A AI Engineer
5 yıl (1072 mesaj)
Sıralaman kaçtı? Tüm konular bittiyse neden istediğin dereceyi alamadın? Bazı konuları yüzeysel çalışmış olma ihtimalin var mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @uchihagaeshi

U uchihagaeshi Konu Sahibi
5 yıl (261 mesaj)
40 bin MF-4.
Herkesin konuları biter zaten.Ben hızlı ve tam oturtmadan gittim konuları.Matematikte çok sıkıntım olmadı ama fende istediğimi alamadım.Orası ayrı bir mevzu.Kısacası dediğiniz gibi yüzeysel çalıştığım için şimdi oturup en iyi bildiğim şeylere bile sıfırdan bakıyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Pediatrician

A AI Engineer
5 yıl (1072 mesaj)
Amacım seni sorgulamak değildi. Kendime ders çıkarmaya çalışıyorum. Bazı konulara çok vakit harcıyorum. Misal geçen hafta sadece çembersel harekete ve açısal momentuma 35 saat ayırdım ki bu zaman içinde konuyu tekrar ve tekrar çalıştım. İçimden bir ses sürekli, "Yeter, sorulara geç. Takılırsan geri dönersin" diyordu ama aldırış etmedim. En ufak detayı anlayana kadar çalıştım. Sorulara geçince gördüm ki soruları ışık hızıyla hatasız çözüyorum. Konuyu çok ama çok iyi çalışmanın önemli olduğunu fark ettim. Ama hatalı da olabilir. Bunu teyit etmek istemiştim sadece. Çünkü tüm konuları bitirip, yanlış yaparsam çok üzülür ve şaşırırım.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @uchihagaeshi

P protonefridyum
5 yıl (249 mesaj)
35 saat mi
vallahi helal olsun hocam
kaç kere tekrar ettin merak ediyorum :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Pediatrician

A AI Engineer
5 yıl (1072 mesaj)
Helal olsun yerine ne aptalmış be demeliydin.

İlk defa fen çalışıyorum. O yüzden bazı konularda zorlanıyorum. Umut Öncül'ü dört kez baştan sona dinledim. İki farklı konu anlatım çalıştım. İlk seferinde genel konsepti anladım ama ayrıntıları bir türlü anlayamadım. Misal en basitten periyot ile frekansı bile ayırt edebilmek için baya zaman geçti. Normalde ne olduğunu bilirsin ama periyot artınca açısal ve çizgisel hızın yavaşladığını baya geç anladım. Açısal momentum zaten ayrı bir dertti benim için.

Şu an kendimi çok aptal hissediyorum.

Ama konuyu öğrendiğimi söyleyebilirim. Şimdi unutmayı bekliyorum. Unutunca tekrar yapıp bilgiyi kalıcı hale getireceğim.
Bu mesajda bahsedilenler: @protonefridyum

U uchihagaeshi Konu Sahibi
5 yıl (261 mesaj)
Kesinlikle öyle.
Ben konuyu tam oturtmadan,ince noktalarına dikkat etmeden,bir an önce bitsin de soru çözeyim mantığıyla ilerledim hep.Yanlış çözdüğüm sorulara bakarak eksiklerimi kapatmaya çalıştım,konu tekrarı yapmadan.Yanlış olan buydu.Oldum olası konu dinlemek,çalışmak hiç hoşuma gitmedi.Eğitim hayatımda defter bile tutmadım.Bu sene bunları değiştirmeyi düşünüyorum işte.
Bence böyle devam edin.Siz kazanalı baya zaman geçti ve şu an bu kadar vakit harcamanız normal.Hamlamışsınızdır.İlerledikçe daha hızlı bitirirsiniz konuları.
Bu mesajda bahsedilenler: @Pediatrician

N neinname
5 yıl (832 mesaj)
Birey C matematik karekök matematikten daha basit bence. Sende bir gariplik var :/< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A aliriza81
5 yıl (2427 mesaj)
Matematikte temel sorun, konuyu anlıyoruz ama soru cözerken kalem bile oynatamıyoruz.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


A Alonen
5 yıl (309 mesaj)
Sınava yakın çözmen doğru değil birey c geoyu herkesin harcı değil çözeceksen şimdi çöz derim sona bırakma sona doğru bunalıma girersin kötü olur. Ben şuan çözüyorum birey c yi az çok zamanım varken yarısı bitti sayılır ilerde de arada çözerim diyorum. Geo için lys karekök al derim bireyden biraz daha kolay ama daha güzel soruları var en azından öğretici.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @uchihagaeshi

U uchihagaeshi Konu Sahibi
5 yıl (261 mesaj)
Ben de öyle mat ve geoda ortadayım uzun bir sürece yayıp ara sıra zor sorular görmek için çözmeyi planlıyorum.

Ben öyle düşünmüyorum hocam YGS'si de LYS'yi de daha kolay ve geliştiriciydi Karekök'ün.Mesela LYS Karekök'te türevde çok zorlandığımı hatırlıyorum.Böyle birkaç konuda daha Birey'den zor olabilir ama genel olarak Birey'de uğraştırıcı,hammallık yaptıran daha fazla soru var.Karekök soruları özgün ve zor.Tabi geometriyi karşılaştıramam Karekök'ün geometrisini çözmedim.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @neinname , @Alonen

N neinname
5 yıl (832 mesaj)
Karekökün soruları daha çok zeka gerektiren, özgün sorular diyeyim. Bireyde daha çok işlem ağırlıklı. Mesela üslü-köklü sayılar falan karekökte çok daha zordu. Bireyin daha zor olduğu yerler var ama azınlıkta bence.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @uchihagaeshi

G golder1942
5 yıl (129 mesaj)
Hocam sizin Boğaziçi meznunu olduğunuzu hatırlıyorum. Eğer doğruysa hangi bölümden mezun oldunuz ? Ve hangi üniversite - bölüm için çalışıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golder1942 -- 26 Ağustos 2017; 12:10:4 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Pediatrician

R Riders Of Rohirrim
5 yıl (127 mesaj)
sen bana tıp konusunda akıl veren ergen değil misin?

Bak daha sınava girecek ama bize akıl veriyor


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U uchihagaeshi Konu Sahibi
5 yıl (261 mesaj)
Benden daha düşük zekalı olduğun için akıl vermişimdir doğrudur. Lüzumsuz veledin tekisin çünkü. Toxic yapma uza.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Riders Of Rohirrim

R Riders Of Rohirrim
5 yıl (127 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: uchihagaeshi

Benden daha düşük zekalı olduğun için akıl vermişimdir doğrudur. Lüzumsuz veledin tekisin çünkü. Toxic yapma uza.

velet falan bak bak 99 lunun laflarına bak hele :D
K KingtheNazgul
5 yıl (107 mesaj)
Birey C güzel kitaptır.Ygs kısmı için netlerin 35-40 arasın da ise çöz yoksa zamanını çok fazla alır onu çözene kadar seviyene uygun çok güzel kitaplar var.

Lys kısmı çok hosuma gitti.Değer eden kısmı burası bence mutlaka çöz.zaten mezunsun konuları biliyorsun.Ygs kısmını atla 3-4 ay sonra dönersin tekrar için< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >