Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bir website açmak istiyorum fakat aklıma takılan sorular var

A arwexus Konu Sahibi
3 ay (28 mesaj)
Öncelikle merhaba konuya en başından gireyim bundan tam 2 ay önce bir arkadaşım ve ben sıkıntıdan birşeyler yapmaya karar verdik ve aklımıza bir sitede ürün satmak geldi siteye kayıt olduk ve ürün satmaya başladık bu arada sattığımız ürünler sanal ürünlerdi, siteye kayıt olduktan 2-3 gün sonra siparişler gelmeye başladı ve 1 ay gibi kısa bir sürede arkadaşım ve ben toplam 1200 TL gibi bir Bakiye eldek ettik ( mağazalarımız ayrı idi ) . Ve benim sınav haftam başladı ve üzerinedir stoğum bitince satış yapmayı bıraktım. Arkadaşımla birlikte bugün tekrardan bu işe girmeye karar verdik ama başka bir site üzerinden değil, direk kendi sitemizi kurmak istiyoruz bugün sabah wix üzerinden kendimize bir site kurduk, güzel bir domain adreside bulduk kendimize fakat aklımıza takılan sorular var eğer bunları cevaplandırmama yardımcı olursanız 1-2 gün içinde domain alma reklam verme gibi bütün işleri halledeceğiz . Aklıma takılan sorulara gelirsek arkadaşım ve ben 16 yaşındayız yani reşit değiliz. Sitemize ödeme yöntemi eklerken sıkıntı yaşarmıyız veya herhangi bir hukuki işlem gerçekleşirmi . Çünki size dediğim gibi ilk başta bir sitede bile satış yaparken siteninde bizi haklı bulduğu halde 1-2 müşterimiz dava edeceğim gibi cümleler kullanmıştı fakat hiçbirşey olmamıştı bizi korkutarak kendilerinden. Kaynaklanan sorunlardan dolayı iade almak istedikleri için böyle şeyler yazıyorlardı , aynı şeyleri kendi kurduğumuz sitedede yaşarmıyız, bilgilendirirseniz seviniriz , yardımcı olmak isteyen arkadaşlar pm atarsa çok memnun olurum, iyi forumlar
W Weisanstein
3 ay (524 mesaj)
Bir şeyler alıp satmak için fatura kesmek lazım, fiş kesmek lazım. Hukuki olarak sizi temsil edecek bir reşit olmadan buna hakkınız var mı bence aile büyükleriniz gözetiminde bir avukattan destek alın. Yine şirket kurma vs işlemleri olacaksa ki olmalı, 1200 TL bir şey değil ama eninde sonunda hesap hareketleriniz şüphe çeker ve maliye peşinize düşer... O zaman muhasebe, şirketleşme vb. işlemler için bence bir hukuki ve kurumsal danışmanlık alın. Kendiniz ödeme nasıl alacaksınız? Wix posundan mı çekilecek para? Size nasıl gelecek? Bunları iyi düşünün, araştırın. Sattığınız digital oyun charı, parası, premium itemi falan gibi şeylerse bence mevcut pazar yerlerinde kendiniz ufak ufak sürdürün devam edin. Yasadışı bir şey ise hiç bir de site kurup, ödeme alıp emniyeti maliyeyi üstünüze çağırmayın. Elektronik nargile vs satıp yakalananlar oluyor ondan söylüyorum.

Kolay gelsin.
H havacı27
2 ay (311 mesaj)
Merhaba dostum site kurmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen siteye komisyon vermemek için kendi sitenizi kurmak istiyorsunuz ama bunu bir ek iş olarak yaptığınız ve anladığım kadarıyla herhangi bir sermaye bağlamadığınız halde ilk ayda 1200 lira kar elde etmişsiniz bir asgari ücretlinin (zamsız halinden bahsediyorum) 16 günde kazanacağı parayı kazanmışsınız, bu şartlarda siteyle devam etmeniz gayet mantıklı, reşit değilsiniz gereksiz yere üstünüze bir sorumluluk almayın derim, fişi, faturası, vergisi, muhasebesi bir sürü detayı var, ayrıca siteniz üzerinden hack yaparak biri dolandırılsa başınıza gelebilecekler de ayrı bir konu, her neyse, ürünü yazmak istemedin mi bilemiyorum ama illa site kuracağım diyorsan özelden yazabilirsin ona göre farklı satış kanalları hakkında da yardımcı olmaya çalışırımDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.