Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 3 mobil kullanıcı
11
Cevap
11988
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bir Silecek Neden Ses Yapar ?

E eraycanli Konu Sahibi
11 yıl (87 mesaj)
arkadaşlar bi türlü çözüm bulamadım bu silecekler ne diye ses yapar gıcır gıcır öter cama sürterken ((= kirli de değil!

(not: eskimiştir diyenler hiç yazmak için yorulmasın :P )
M mustyyyyy
11 yıl (3638 mesaj)
aksine temizlikten kaynalkanır :)

cama yağmur kaydırıcı kullanın geçiyor...
E eraycanli Konu Sahibi
11 yıl (87 mesaj)
evet yağmur altında yapıyor yani cam sürekli temizlenirken. çok ses olmasa da sinir bozucu oluyor belli bir süreden sonra (:
E erdil83
11 yıl (508 mesaj)
valla benimkide ciyak ciyak ötüyor...
S salim soyluk
11 yıl (22 mesaj)
silecek kollarının yayları zamanla gevşiyor cama sileceği gerektiği kadar basmıyor olabilir yada silecek lastikleriniz kavrulmuş olabilir genelde yaz aylarında aşırı sıcaktan kavrulur ve sertleşir bu durumdada silecek lastikleri ses yapar
E eraycanli Konu Sahibi
11 yıl (87 mesaj)
evet yeterince basmıyor olabilir. silecekler yeni o yüzden kavrulma olduğunu sanmıyorum. yaylardandır dediğiniz gibi. sadece sağ taraf yapıyor.
H HaCKeRBoY64
11 yıl (2905 mesaj)
silecek lastikleri kaymadığı için zıplıyor maalesef... Sürtünmeyi azaltmak için yağmur kaydırıcı işinizi görebilir
S sinan_i
11 yıl (378 mesaj)
Sıfır silecek lastiklerinin üzerinde grafit tozu denilen çok ince bir tozla kaplıdır. Bu toz hiç dokunulmazsa 1 yıl kadar idare eder ama herkesin yaptığı gibi aracı yıkayınca silecek lastiklerini de bezle silerseniz zaten siyah tozu da görmüş olursunuz veya bol deterjanla da lastik çok güzel temizlenir pırıl pırıl olur.

Sonuçta üzerindeki toz gidince yumuşak silecek lastiği cama temas edince yapışır dolayısıyla zıplar gıcırdar vs.vs.

Ben bir ara sileceklerim o şekle gelince grafit tozu ile kaplayınca yeni gibi oldu. Ama gene de onları değiştirdim fakat yeni taktıklarım da da başka bir sorun çıktığı için şu an tozla yağladıklarım takılı arabada ve çok güzel çalışıyor. Tabi ben sanayi tipi yağlı grafit tozu kullanmıştım. Arasanız bulamazsınız. Ama grafit tozu nedir diye sorarsanız: 2HB resim için yumuşak kurşun kalemler vardır ya içini toz haline getirirseniz elinize karartan bir toz olur ya öyle birşey.
_ _KUZEY
11 yıl (1690 mesaj)
eski aracımda da sürekli ses yapıyordu.

sanayiden çifti 4 liraya silecek lastiği alıp senede bir kez değiştiriyorum. hem çok güzel siliyor . hemde sessiz.
1 1nvdr
7 yıl (1839 mesaj)
Hortlatıcam konuyu biraz ama çıldırmak üzereyim. Sonaxta cama su kaydırıcı yaptırdıktan sonra sol silecek zıplamaya ve inanılmaz sesli çalışmaya başladı. Konuda su kaydırıcı uygulayın geçer denmiş bende tam tersi oldu. Sinirden kırıcam sileceği bugünlerde hava da yağmurlu.
B Brian O Conner
7 yıl (1216 mesaj)
Sileceklerinizi her yaz mevsiminden sonra değiştirmenizi öneririm. Yazın güneş altında silecek lastikleri sertleşiyor. Yumuşaklığını kaybettiği için ses yapıyor.
P programmer_onur
5 gün (17770 mesaj)
Tam sürücü tarafındaki cam bitimine geldiğinde "tak tak" şeklindeki vuruntu sesleri neden olur peki cam dışındaki bölgeye herhangi bir temas olmadığı halde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.