Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
145
Cevap
9653
Tıklama
29
Öne Çıkarma
Cevap: Bilgisayar Mühendisliği Seçecekler İçin DEV REHBER(GÜNCELLENDİ DÜNYACA ÜNLÜ ŞİRKETLER EKLENDİ) (8. sayfa)

R Ryo41
2 yıl (928 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: lfbm

Almanya'da lisans eğitimi ücretsizdir,ayrıca senede öğrenciye 120tam/240yarım gün part time çalışma izni verilir,iş vardır ve saati 8-12€ arasındadır,çalışırsanız ailenizden en fazla Türkiye'de okumak kadar bir para alır geçinirsiniz.Ancak buradayken en az B1 seviyede almancayı çözmelisiniz ,yoksa okulunuzdan kabul alsanız da vizede sorun çıkarıyorlar.
Hocam orada orta seviyenin üstü mühendislik kazanmak için üni sınavında kaç yapmak gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L lfbm
2 yıl (5 mesaj)
ORada üniversiteler arasında Türkiye gibi uçurumlar yoktur,örneğin endüstri müh.okuyacaksanız ülkenin her yerindeki okulların eğitimi birbirine oldukça yakındır(kalitesi max % 15 fark eder Tr'deki gibi %50 değil),o nedenle bölümünüzü seçin,şehrinizi seçin ,dili Tr'de iken halledin ve başvurun.Yalnız çok ders çalışmanız gerekecek bunu unutmayın :)
Kontenjan sınırı olmayan bölümleri seçerseniz ki büyük üni.ler harici müh.lerde bile kontenjan sınırı yoktur,ygs'de aldığınız puanın önemi de yoktur,çünkü başvuran her kişiyi alırlar.Ancak okullar zordur ve bitirmek ciddi çalışma ister,her sınavdan sadece 3 giriş hakkınız vardır,üçüncüde de geçer not alamazsanız okuldan atılırsınız ve o dersin okutuldugu hiçbir bölüme yenıden kayıt olamazsınız.Eğitime başlamak herkesin hakkıdır ancak bitirmek sadece çalışanın hakkıdır mottosu ile hareket ederler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ryo41

H hynx
2 yıl (1078 mesaj)
yuksek lisansta da girmek kolay bitirmek zor durumu var mi?
universite ustu egitimde dil almancadan ingilizceye gectigi icin giriste de rekabetin artacagini dusunuyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @lfbm

L lfbm
2 yıl (5 mesaj)
Almanca master yaparsanız kabul almanız çok daha kolay,ingilizcede ciddi bir rekabet var,kabul almanız güçleşiyor.Almancayı hayatına erkenden sokan orada lisans ya da master için her şekilde avantajlı.
Bu mesajda bahsedilenler: @k3k

M MKILIÇ
2 yıl (211 mesaj)
Buradaki gibi linkedin analizini nasıl oluşturabiliriz bilen varsa up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H heymannn Konu Sahibi
2 yıl (1664 mesaj)
updullahDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.