Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
71
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BEKO D5001ES BULAŞIK MAKİNESİ YIKAMANIN ORTASINDA TAKILIYOR

E
endertelman
geçen yıl (2 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar,

BEKO D 5001 ES Modem Bulaşık makinem var. Geçen gün yıkama normal olarak başladı ama yıkamanın ortasında Zaman saati durdu. Kompresör çalışma sesi geliyor ama süreç ilerlemiyor ve gösterge tablosu başlangıç düzeyine geldi.

Makineyi resetleyip, su haznesindeki suyu çekip tekrar başlattık. Normal olarak suyu aldı, bir süre çalıştı, ilk suyu boşalttı ama yine süreç durdu ve başlangıç seviyesine döndü.

Bu neden olabilir acaba ?
< Resime gitmek için tıklayın >
H
huseyinguldogus
geçen yıl (31 mesaj)
kardeşim sizin elektronik kart arızalı
S
stunc
2 ay (39 mesaj)
Değerli hocalarım ve forumdaşlarım. Benim de aynı marka makinem 12 yıldır ufak tefek sorunlar ile bugünlere geldi. 1-2 haftadır makinede arada bir su ısıtmıyor şikayeti vardı. Yaptığım incelemede 58 dk programda makine 55. dakikada biraz bekledikten sonra direk 35. dakikaya atlıyor ve su ısıtmıyor ve program devam edip bitiyor ama bulaşıklar kirli oluyor. Bekleme esnasında makinadan normal su alma ve yıkama işlemleri yaptığı duyuluyor. Denemek için en kısa programı çalıştırdım ondada 22 den 15 e atladı. Eşime sordum ısıtmadığı zamanlar programın çabuk bittiğini söyledi. Anladığım kadarı ile bu program saatinin atlaması ile ısıtmama arasında bir bağlantı var. Biraz uzun oldu ama hocalarımdan ve tecrübe yaşamış kardeşlerden yardım bekliyorum. Kolay gelsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H
huseyinguldogus
2 ay (31 mesaj)
kartınızın tamir edilmesi lazım özelden mesaj attım
Bu mesajda bahsedilenler: @stunc

İ
iyigun
2 ay (611 mesaj)
ısıtıcı rezistans(1), sıcaklık sensörü(2) ya da kontrol kartı üzerinde rezistansa güç beslemesini açan röle(3) arızalıdır..

rezistans kontakları arasında makul bir direnç ölçülüyorsa rezistansın sağlam olduğu düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyigun -- 14 Aralık 2018; 18:0:18 >


S
stunc
6 gün (39 mesaj)
Arkadaşlar benim sorunum çözüldü. Uğraşırken fark ettim sorun tam olarak rezistans devreye gireceği zaman röleden tırrrttt diye ses geliyor devreye girmiyor dolayısı ile suyu ısıtamadığı için program takılıyor idi. Devre üzerinde ki 2 adet yuvarlak ve 2 adet dört köşe olan kondansatör'ü değiştirdim düzeldi. Ayrıca benim siyah olan rölem de erimişti onuda değiştirdim. Toplam maliyet 12 tl tuttu inşallah birilerine yardımı olur. Yardımcı olmaya çalışan iyigun kardeşime teşekkür ederim. Gönder yapalım diyen ustalara gelince parayla yaptıracak olduktan sonra bu forum'lara ne gerek var ki herkes verir parasını yaptırır. Teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C
CeyKalDa
4 gün (2778 mesaj)
röle nereden aldınız
nasıl açtınız nasıl monte ettiniz
Bu mesajda bahsedilenler: @stunc