Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bana ait olan arsaya başka birisi ortak yapılmış.

1 12Burak Konu Sahibi
5 gün (1 mesaj)
Öncelikle herkese iyi akşamlar iyi günler.
Belediye sadece bana (tek kişi) ait olan arsaya başka bir kişiyi ortak etmiş. Benden yaptığı kesintiye karşılık 300 kişinin ortak olduğu bi arsadan bana hisse vermiş. E devlet kayıtları bunu söylüyor. Böyle bir şey neden yapılır ? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S serhataliaga
5 gün (32 mesaj)
Burada anladığım kadarı ile yeriniz kamu yararına istimlak edilmiş gibi duruyor. Söz konusu el konulan arazinizin itiraz askısı süresi ne zaman dolmuş bunu öğrenin. Daha sonrasında mahkemeye başvurarak süreç başlatabilirsiniz. Bu konu ile ilgili kimseyi itham etmek istemem. Ancak daha önce haberlere bile çıktı bu ve benzeri haberler.

Naçizane tavsiyem öncelikle belediye emlak servisine gidip konuyla alakalı detaylı bilgi ve belge talep etmeniz. Daha sonrasında tapu ve kadastro müdürlüğüne gidip bilgi ve belge talep ediniz. Daha sonrasında bir avukat aracılığı ile konunun takipçisi olabilirsiniz.

Ayrıca bizleri de buradan adım adım bilgilendirirseniz seviniriz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.