Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
3625
Tıklama
0
Öne Çıkarma
AVCILIK BÖLÜMÜ KURALLARI
Etiket : #Vurgulu
R
12 yıl
General
Konu Sahibi

## AVCILIK BÖLÜMÜ KURALLARI ##
Maddeler halinde siz üyelerimize sunacağımız bölüm kurallarını tüm bölüm kullanıcılarımız kabul etmiş sayılacaklardır.
Hiçbir üyeye iltimas gösterilmeyeceği gibi kuralların ihlali durumunda da yaptırımlar ve cezalar uygulanacaktır.1-) Forum Anlaşması'nda kabul edilen tüm ön kurallar öncelikli olarak bölümümüzde de geçerlidir.

2-) Avcılık bölümümüzde kontrollü avcılık ile ilgili konular açınız. İlgisiz görülen konular taşınabilir, kilitlenebilir ya da gösterimden kaldırılabilir.

3-) Konu açmadan önce mutlaka Arama motorunu kullanınız. Böylece kısa zamanda kirlilik yaratmadan bilgi alışverişinizi ve paylaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

4-) Mükerrer konular nedeni izah edilmeden kilitlenecektir.

5-) Bilinçli ve kontrollü avcılık dışındaki konulara ve paylaşımlara (video, fotoğraf vs.) asla izin verilmeyecektir.

Olumlu ve olumsuz her türlü eleştiriye ve zıt görüşlere, kurumların ve şahısların özel ve tüzel hakları çiğnenmedikçe terbiye ve ahlak kuralları çerçevesinde izin verilecektir. Bahsettiğimiz çerçeveler dışarısına çıkılması durumunda konular nedeni izah edilmeden kilitlenecektir ya da silinecektir. Bu rahatsızlığa neden olan üyeler için de yaptırımlar ve cezalar uygulanacaktır.

6-) Silinen ve kilitlenen konuların ısrarla açılması ceza nedenidir.

7-) Açtığınız konularda gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz. Bu tür mesajlar silinecekleri gibi bu davranışları sürekli sergileyen üyeler de cezalandırılacaklardır.

8-) Konu başlıklarının açtığınız konunun içeriği ile ilgili olmasına özen gösteriniz.

9-) Konularımız içerisinde yer vereceğimiz görsel paylaşımların (video, fotoğraf vs.) çocukların ve gençlerin sosyal, zihinsel ve ruhsal gelişimini olumsuz etkilemeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu hususta hassasiyet gösterilmesi şarttır. Aksi durumlarda konuların gösterimden kaldırılacağı bilinmelidir.

10-) Bölüm içerisinde saygı ve anlayış ön şarttır. İhlali durumunda da yaptırımlar ve cezalar uygulanacaktır.


## YAPTIRIM ve CEZALAR ##
1-) Forum Anlaşması'na uymayan üyeler yönetim tarafından uygun görülen ceza ile cezalandırılacaklardır.

2-) Bölüm Kurallarına uymayan üyeler öncelikle uyarılar neticesinde de asgari 4 gün cezalandırılacaklardır. Aynı nedenlerden ötürü cezalandırılması uygun görülen üyeler için ceza süresi değişiklik (artış olarak) arz edecektir.

3-) Cezalı üyelerin, bir başka kullanıcı adı ile forumda bulunmaları halinde;
İlgili üyenin sahte kullanıcı adı kilitlenerek almış olduğu her sahte kullanıcı adı için gerçek üyeliğinin cezası bir hafta (en az) uzatılacaktır.## ÖNERİLER ##
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.