Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Av tüfeği önerisi

D dr.civanim Konu Sahibi
3 ay (566 mesaj)
Arkadaşlar merhaba. Yivsiz av tüfeği için belgem çıktı; spor ve ev savunması amaçlı olarak tüfek almak istiyorum. Kullanan arkadaşlardan fikir almak amaçlı yardımınızı rica ediyorum. Kriterim fiyat/performans mevzusu. Artısıyla eksisiyle öneride bulunursanız memnun olurum. Tüfeğin eldeki duruşu, ağırlığı gibi faktörler önemli benim için. Mesela Derya mk12 gerçekten sorunsuz bir tüfek ama namludan aşağı basıyor el yoruyor. İlgilendiğim modelleri aşağıya yazıyorum. Konu genel olarak ilerlerse yeni tüfek alacak olan arkadaşlara da yardımcı olur. Diğer konular çok eski kalmış.

1- Dağlıoğlu FD20 : Ak platformu, 4140 çelik üretimi. fiyatı mk20'ye yakın olsa direkt alıcam ama fiyatı rahatsız ediyor. Kullanıcısı değer diyosa yine almayı düşünüyorum.
2- Derya Mk 20 : Yeni üretim, Fiyatı çok makul diğerlerine göre
3- Utaş Uts-15 : 14+1 olması ve isteğine göre tek kurşun-saçma atış yapabilmen ve kendini kanıtlamış olması
4- Utaş Xtr-12 : 12 caugede elime aldığım zaman ağırlığı rahatsız etmedi ancak derya mk12 kadar sorunsuz değil deniliyor.
5- Aksa crossfire Wi : Benelli m4 20 bin lira üzeri fiyat olmasına rağmen crossfire wi 3800 civarı.
K korayreyiz
3 ay (364 mesaj)
Avda şarjör sınırı 2 mermi haberin olsun< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dr.civanim Konu Sahibi
3 ay (566 mesaj)
Av yapıcam demedim ki zaten< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @korayreyiz

K korayreyiz
3 ay (364 mesaj)
Yanlış okumuşum. Derya mk12 var bende memnunum sıkıntısız. Keyif için atıcaksanız 12 çok acıtabilir. Ben daha ard arda 100 atış yapamadım mosmor ediyor omzu. Mk 20 mk 12 kadar kaliteliyse tercih edilebilir. Bende ayrıca normal pompalı var ( şarjörsüz tüplü ) ve daha zevkli benim için. Her atışı el kurması ve tüpe tek tek doldurma çok güzel bir his. Haniçin lever actionlara bir bakın isterseniz. Ben almayı düşünüyorum yakında< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @dr.civanim

G g3nj
3 ay (397 mesaj)
Ev savunmasındaki düşünceniz. Ben bir yeri koruyacaksam plastik mermi umrumda değil, o durumda normal saçma veya tek kurşun sıkarım ne olacağı çok önemli değil sonuçta can koruyoruz diye düşünüyorsan.

yarı otomatik 12 cal , sarjörlü veya değil o senin tercihin.

Ama ev veya alan savunmasında karşıdakini sadece caydırıyım. Başıma bela olmasın plastik mermi kullanırım o pozisyonlarda diyorsan:

Pompalı'dan başka seçenek yok.

Spor amaçlı: Ara da sırada dağa ormana gider oralarda sıkarım diyorsan ilk senaryodaki yarı otomatiğin sana yeter.

Çok sık atıcılığa giderim. Kendimi geliştirmek istiyorum çok ta beni yormasınn istiyorsan. 36 calibre tercih edebilirsin otomatik.

Buralardaki kilit nokta SPor ve Ev savunması kavramlarının içini nası doldurduğundur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dr.civanim Konu Sahibi
3 ay (566 mesaj)
Pompalı veya şarjörlüden ziyade yazdığım tüfeklerin kullanıcıları varsa bu silahlarlar ile ilgili yorumlarını merak ediyorum.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @g3nj

H hidayet güneşi
3 ay (576 mesaj)
Husan 20cal. E bakabilirsiniz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @dr.civanim
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.