Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
(ASKERLİK HK.) Hidradenitis Suppurativa ve askerlik

D DeviceoNe` Konu Sahibi
2 yıl (170 mesaj)
Merhabalar, bu rahatsızlıktan dolayı muayene sırasında aile hekimim Hastane'ye Deri ve Zührevi hastalıkları bölümüne sevk istedi. Bugün hastaneye gittim ve gittiğim doktor hastalığımın ciddi olduğunu ancak ellerine verilen listelerde bu hastalığın belirtilmediğini ve ne şekilde rapora işleyeceğini bilmediği için bana askerlik şubesine gidip askeri hastaneye sevkimi istememi söyledi. İzleyeceğim yollar nelerdir ? Bu rahatsızlığı çeken uğraşan var mıdır ? Bu hastalığı yaşayıp askere giden veya askerden muaf olan var mıdır ? Konu çok önemli bilgisi olandan yardım ve fikir bekliyorum.
D DeviceoNe` Konu Sahibi
2 yıl (170 mesaj)
Bunları okudum hocam ama net bilgi yok burada ne yazık ki.. Teşekkür ederim ilgin için.
Bu mesajda bahsedilenler: @Irina Spalko

C crazyfriend712
2 yıl (1017 mesaj)
Doktor sana yapman gerekeni söylemiş zaten. Askeriyenin seni yönlendireceği hastaneye gidip muayene olacaksın. Muayene sonucunda da "askerlik yapabilir" veya "askerlik yapamaz" diye rapor verecekler. Eğer rahatsızlığın zamanla iyileşebilecek bir hastalıksa(örneğin obezite, kırık vs.vs. gibi) belirli periyotlar ile tekrar muayeneye çağrılırsın, duruma göre de heyet nihai kararını verip seni askere gönderir veya göndermez.

Hastalığı araştırmadım lakin hastalığın tedavisi süre isteyen ve maddi külfeti olan bir şey ise mutlaka askere gidip askeriyede tedavi olmanı öneririm. Asker olduğun için herhangi bir ücret ödemeden tüm haklardan faydalanırsın.
E espial
2 yıl (1287 mesaj)
Geçmiş olsun, lakin askeri hastaneler kapatıldı farklı bir ile mi sevk ettiler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.