ASBÜ? Her gün yeni üniversite kuruluyor ülkede, hızına yetişemiyorum. |
Gerçekten :D Ama dediğim gibi araştırmam sonucunda ortalama üstü gibi geldi bana o yüzden sizlere de danışmak istedim |
Bunun dışında ilk defa sizin konunuzla duydum bu üniversiteyi. Ama biraz araştırma yaptım sizin için. 5 fakültesi var hukuk dışında diğerleri sosyoloji ve yabancı dil. fakülteler hukuk da dahil olmak üzere ortalama veya ortalamanın biraz altı. Ancak Ankara standartlarında hukuk dahil olmak üzere bu değerdeki fakülteler size yarardan çok zarar getirir. Ekşi'deki bir entry: "zorunlu arabuluculuk eğitimini bu kurumun hocalarından almış biri olarak söylüyorum, derse giren hukuk hocaları temel hukuki bilgilerden bihaberler ve hukuk nosyonuna sahip değiller. tanım olarakta şunu bırakayım lise seviyesinde eğitim verebilecek düzeyde üniversite." Arabuluculuk eğitimi alan kişi sadece bir avukat olabilir ve yorumu bu şekilde. |
Görüşünüz için teşekkürler benim sıralamam dahilinde bir öneriniz var mı ? |
Çankaya Tam Burslu yazabilirsiniz belki. sizin sıralamaya gelir gibi duruyor. Benim 2 kız kardeşim orada okudu/okuyor. Eğitimi iyi gibi. Çankaya Hukuk fakültesinin yeni binasının projesinde de yer almıştım. Güzel bir bina yapılıyor hukuk için ana kampüse. Tek sıkıntısı merkeze biraz uzak. Çankaya Üniversitesi'nin bir de şu avantajı var, okulu uzatsanız da bursunuz kesilmiyor, okul ücreti ödemiyorsunuz. Denemeye değer gibi. Bunun dışında bir de Hacı Bayram Veli var. Eski Gazi Hukuk, şu an Hacı Bayram Veli'ye geçti. Düşünebilirsiniz. |
Asbü hızlı gelişen bi üniversite bence araştırılmalı. |
Hocam hukuk her yerde hukuk görüşü tamamen yalandan ibaret o zaman. Dediğiniz fakülteler hangileri acaba üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorum ama. |
Hocam selçuk vs. Okunmaz mı yani bana selçuk hukuk garanti geliyor. |
Benim de ablam çankayada hukuk okuyor fakat ben pek ısınamadım açık.ası yani ihtimallerim arasında elbette anca ASBÜ bana daha da cazip geldi bence siz ne dersiniz ? |
Saydığım 5 devlet üniversitesi şunlar: Galatasaray, İstanbul, Ankara, Marmara ve Hacettepe. Selçuk okunmaz demek istemiyorum ama dediğim olasılıklar Selçuk içinde geçerli. Yılda 16000 hukuk mezunu veriliyor bu ülkede. Özel sektörde Bu 5 üniversite dışında başarı beklemeyin. (Ki bence, bu 5 üniversite de size başarı garantisi veremez. Bu nedenle hukuku hiç tercih etmeyin, burası Türkiye...) Selçuk'un hakimlik-savcılık sınavında başarısı ise inkar edilemez. Hedefiniz bu yöndeyse Selçuk tercih edilebilir. Hukuk tercihi yapmadan bir kez şu videoyu izleyin:https://www.youtube.com/watch?v=LyUIlO1KhRg&feature=youtu.be Güncel durum videodakinden de daha kötü hale geldi. |
O videoyu daha önce de izlemiştim benim kafam şu an için devlette çalışmadan yana. |
|
O 5 devlet üniversitesi hangisi |
Yazdım ama tekrar edeyim sizin için: Galatasaray, İstanbul, Ankara, Marmara ve Hacettepe. |
Pardon görmemişim onu. Deü hakkında ne düşünüyorsunuz |
Hocam bologna programı ile uluslararası hukuk diploması muhabbeti de var bilgisi olan var mı acaba ? |
White Water hocama bir konuda daha katılıyorum. Türkiye'de hukuk okunmaz bu saatten sonra. Benim başta babam ve abim olmak üzere ailemde 7 avukat olmasa, onlardan hem tecrübe hem iş anlamında beklentilerim olmasa inanın asla ve asla ikinci üniversitede hukuk okumak için girmezdim. |
Teşekkürler hocam |
Diploma ve bologna süreci hakkında bilgisi olan var mı ? |
Sizce asbü hukuk nasıldır giden veya bilgi sahibi olan var mı ?
10.650 sıralamam var geçen sene 16k ile kapatmış ve kontenjanı bu sene 20 kişi daha artmış sizce düşer mi yani ilerde keşke yazmasaydım deme ihtimalim nedir sizce ?
Eğer önermiyorsanız bu sıralamaya Ankarada hangi hukuk gelebilir ?
Şimdiden teşekkürler