Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
112
Cevap
0
Tıklama
272
Öne Çıkarma
Cevap: artık yeter! BU ÜLKEDE YAŞANILMAZ! (7. sayfa)

A AREryilmaz
5 ay (1042 mesaj)
Emin ol şans bu saydıklarından çok daha önemli bir faktör.
Bu mesajda bahsedilenler: @Greggs

N NoyanDervis
5 ay (230 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fbilker1907

"Türkiye çalışana cennet." Şu cümleyi kurmak için gerçekten ya Türkiye'de hiç çalışmamış olmak gerek yada hayal dünyasında yaşıyor olmak gerek.Bu ülkenin en prestijli üniversitelerinin mezunları asgari ücretle hizmet sektöründe çalışıyorlar. Özel sektör köle tacirlerinin eline kalmış durumda. "Esnek çalışma saati" denilen bir kavram var bu ülkede ne demek olduğunu yaşayan bilir. Haftada 60 saat üzeri mesai yapıp çok fonksiyonlu isveç çakısı gibi olan asgari veya bir tık ötesi maaşa tabi olan bilir çalışana ne kadar cennet olduğunu. Denetleme asla yok zamanın da yatırılan maaşlar yok, yarım ekmek köfteye zor yeten yemek paraları hiç bir zaman teklif dahi edilmeyen yol ücretleri, nefes dahi aldırmadan yaptırılan mesailer hep daha fazlasını isteyen hiç bir şeyden memnun olmayan patronlar yalakalıkta nirvana yapmış müdürleri ile aylık 306$'a yada 259€'ya veya 235£'a Türkiye çalışana bir cennet.

Alıntıları Göster
Hayatımın 21 senesini bi fiil türkiyede geçirdim. 16 senedir de her yıl defalarca gelirim. Allah aşkına baktığınızda sizin gördüğünüz ile bizim gördüğümüz nasıl farklı olabilir ? Yav fakir var diyorsun. Kardeşim gel hollandaya burada da fakir var. Adam 1540 euro alıyor 4 kişi aynı evde yaşıyorlar , üç kuruş biriktirmek için gelmiş 6 senedir bizimle çalışıyor. Bırak para biriktirmeye şirkete şuan 16.000 € yakın borcu var. Bunlar bir iki değil bak bizzat yanımızda olan kendi çalışanımızdan bahsettim. Yoksa 16 senede gördüğüm örnekleri sıralamaya kalksam ne benim yazmaya ne senin okumaya ömrün yeter. Fakir dünyanın heryerinde var. Fakir her yerde fakir. Burada olsan yiyeceğin 2 kilo et fazla içeceğin. 3 tane bira fazla. Değişen bir şey yok yine fakir yaşayacan. Ben türkiye dünyanın en iyi ekonomisine sahip mi diyorum. Türkiye kendi geçmişine göre şuan olağanüstü refaha sahip diyorum. 20 sene evvel temprası olana zengin gözüyle bakılırdı biz türkiyede de iş yapıyoruz 2 sene evvel servisi kaldırdık madene , kimse servise binmiyor herkes arabasıyla geliyor diye. Adam 130.000 liraya passat almış krediye girip gelip zam istiyor kredi çektim diye. Bu mu fakir simdi ? Hani sizin kafa birim hesabı yapmayı çok seviyor ya gel bak hollandada 130.000 birime hangi işçi kredi çekip araba alabiliyor. Sonra da millet aç. Ya bırak aç nerede ben zekat verecem fitre verecem aç yok kim aç kardeş ? Üniversite öğrencisinin elinde iphone 11 , fabrika işçisinin maden işçisinin altında passat , astra , mondeo. Allahtan açsınız. Allah gözünüzü doyursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoyanDervis -- 7 Ekim 2020; 9:42:55 >


Q qazz42
3 ay (530 mesaj)
max 1 bilemedin 2 sene resesyon yaşanır dünyada sonra geri döner eski yerine her zmanki gibi. türkiye ise artık tamamen venezuela yolcusu.net


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @120205044

1 120205044
3 ay (33 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: qazz42

max 1 bilemedin 2 sene resesyon yaşanır dünyada sonra geri döner eski yerine her zmanki gibi. türkiye ise artık tamamen venezuela yolcusu.net
İçteki üretim çok fazla, venezula gibi olmayız.

adamlar tarlaya ekecek tohum bile bulamadı, bizde her alanda bir sürü üretim var. dışardan aldığımız; altın, enerji, yüksek teknoloji ve çöp(geri dönüştürmek için)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Q qazz42
3 ay (530 mesaj)
dolar 3 yıla 13 lira olacak belkide daha fazla. merkez bankası rezervi -55 milyar dolar. hammadde tamamen dışarıya bğaımlı. tohumdan tut gübreye hayvancılığa kadar ne üretiminden bahsediyorsun.
qatar olmasa şuan dolar 10 lirayı geçmişti. ülkede imkanı olan kafası çalışan okumuş lise bile olsa ülkeyi terk etiyorken üretici neslin tamamını soğutmuşken venezuela olmamak elde değil.
Bu mesajda bahsedilenler: @120205044

H hepsinerede
3 ay (249 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bu mesaj silindi.
allah kimseyi bu hale düşürmesin

düşenler var

allah akıl fikir versinDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.