Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
19551
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Arkadaşlar Yardım Na-de Görüntülü Diafon Sorunu
T
4 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhabalar.
Arkadaşlar Na-de marka görüntülü diafon ile ilgili 2 sorunum mevcut.

1. Kapı zili çalmıyor.
2. Kamera butonuna bastığım zaman mavi ekran hatası.

Müşteri hizmetlerini aradım ancak sadece gelmek için 80TL ücret talep etti. Ürünün garanti kapsamı dışında yapacakları için muhtemel direk değişim denip yenisini satacaklar.


Çevremde bir kaç esnafa sordum ama anlamadıklarını söylediler.

Konu hakkında yardım edebilecek. İzmir de olup ücretli yapabilecek kimse var mı?
Not: Çok nadir de olsa görüntü ara sıra geliyor.

Cihaz arkasına giren tüm kablolar kontrol edildi kopukluk yok


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcuctug -- 10 Şubat 2019; 16:51:33 >

M
4 yıl
Yarbay

Yakın zamanda kendi binamızda aynı şikayet ile diyafon sistemini elden geçirdim. Ben de bulana kadar çok uğraştım ama sorun iç ünitede çıkmadı. İnce 8 damarlı diyafon kablosunun bina içinde paralel birleştiği yerler var. Bu kablolar o kadar zayıf ki zamanla oksitlenme ve kırılma sonucu verimini kaybediyor, voltaj ve sinyal taşımada yetersiz kalıyor. Bu birleşim noktalarını tekrar elden geçirdim, kırılanlara harici kablo ile destek yaptım. Sorun düzeldi.

Elinizin altında multimetre olmalı, voltaj ölçümü yapmadan çözmek zor...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O
4 yıl
Teğmen

Görüntülü diyafon sistemlerinde. DT8 dediğimiz sekiz damarlı kablo binanın dış ünitesinden tek olarak bina içine gelir. Eğer bina çok katlı ise kablo kayıplarını en aza indirmek için bina girişinde araya sinyal yükseltici konulur. Dış üniteden tek olarak gelen kablo bina katlarındaki bağlantı noktalarında rengi rengine paralel bağlanarak dairelere o şekilde gelir.

Eğer sorun sadece sizin dairede ise öncelikle sizin daire ile daire katındaki bağlantı noktası arasında kablo kontrol edilmeli. Arkadaşın dediği gibi gerekirse ekler yenilenmeli veya ölçümleri yapılmalı. Sorun büyük ihtimalle bu kablodadır.

Sorun sizin kattaki diğer dairelerde de varsa o zaman bir alt katın bağlantı noktasından sizin kata gelen kablo kontrol edilmeli.

Bina genelinde problem varsa en dış üniteden itibaren kontrol edilmeli

Diğer bir ihtimalde iç ünitenin arızalı olmasıdır ama arada görüntü gelip normal çalışıyorsa sorun kablolama ile ilgili.İ
2 ay
Er

Bu tarz durumlarda şunu belirtmen lazım sadece aşağıdan mı çalmıyor yada hem yukarıda ki butondan hem de aşağıda ki panelden mi çalmıyor.

1-yukarıdan çalıyor aşağıdan çalmıyorsa D1 ve D2 uçlarının bağlı olduğu haberleşme devren arızalıdır.
2-her ikisinden de çalmıyorsa trimpot
3-sadece yukarıdan çalmıyorsa buton veya buton kablosudur.

görüntüye gelirsek uzaktan bilgi vermek çok zor mutlaka gelip bakılması gerekir. Kablo, şube yada kat arasında ki yükseltici arızalı olabilir.

Eski bir Na.De servisi olarak söylüyorum sana bunları.

Bu arada dip not NADE Vbus7 serisinin kablolaması DT-8 olmamalıdır. Sistem CAT6 kabloya göre tasarlanmış bir üründür. DT-8 kablolamada bir çok farklı arızalar yaşarsınız.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.