Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
68
Cevap
3155
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Arch Linux Kullanmalı mıyım? (4. sayfa)
A
geçen ay
Yarbay

hadi canım


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Erdem@
H
geçen ay
Yüzbaşı

Kullanmayalım mı hocam arco linux?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headlong Into Carnage -- 4 Mayıs 2024; 22:17:37 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz
A
geçen ay
Yarbay

Adres ver sana fötr şapka yollayayim< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Headlong Into Carnage
U
geçen ay
Moderatör

Arco Linux'u ilk kez buradaki yeni bir hesaptan duyuyorum. Sanal makinede bakmak ilginç olabilir. Ama Arch'ı bir yandan hazır kullanıp bir yandan kurcalayıp öğrenmek isteyen acemiye Arch tabanlı distolardan Garuda, Archman veya SteamOS öneririm


Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
geçen ay
Yüzbaşı

Ben acemiye de arch öneririm hepsi aynı sey yütüb videolarından izleyerek kurarlar ya da install script kullanırlar gerisi zaten bildigimiz linuxtur ubuntu ve arch kullanımında ahım sahım fark yok Arch'ı da KDE'den falan yönetirsin ubuntu gibi fark ne? nette bir sürü tutorial var copy paste götürürsün olmazsa arch forumları var fakat FreeBSD icin aynı seyi söyleyemem onu kullanmak kolay degil cünkü fazla tutorial bulamazsınız sorun yasarsanız cözümü muhtemelen nette yazmıyordur, community'sinde soru sorarsanız, hele bir handbook oku yeğenim orada yazıyor derler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headlong Into Carnage -- 6 Mayıs 2024; 20:20:2 >


Bu mesajda bahsedilenler: @ugurcansayan
H
geçen ay
Yüzbaşı

Devuan güzel hazır initli kararlı
Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz
H
geçen ay
Yüzbaşı

Slackware kullan
Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz
A
4 hafta
Yarbay

Ya benim arch kullanıcılarıyla sıkıntım ve archla sıkıntım birbirinden farklı. Kullanıcılarla sıkıantımın ne olduğunu biliyorsun. Distronun kendisiyle sıkıntım paketlerin fazla hızlı olması. Debian da çok yavaş. Fötr şapkamı takar ortalarına otururum.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Headlong Into Carnage
H
4 hafta
Yüzbaşı

Sen initli devuan kullan fisek gibi.. Linux kullandıgını anlarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headlong Into Carnage -- 16 Mayıs 2024; 14:50:34 >


Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz
H
4 hafta
Yüzbaşı

Yav arch kullanıcısından bir sey olmaz. Konussunlar bir sey biliyoruz sanıp, Arch linuxcu olsunlar.. Bunlardan zarar gelmez en fazla trollerler, biraz eğlenirsin sonra vurursun tekmeyi engellersin elemanları.. Zaten Arch olsa bile, Linux kullanıyorlar.. Linux Linuxtur Micro$oftcu olmalarından evladır..

Yani o değil, esas yapay zeka kullanıcısı tehlikeli, hem sacma sapan seyler yazıyorlar, terminatorler falan geliyormus, dünya'yı ele gecirecekmis, yapay zeka yeni cag baslatıyormus, yapay zeka bilincliymis, bir sürü akıl almaz, sacma sapan seyler yazıyorlar.. Cahilligin en ileri boyutu.. Hem de kendilerine yeni bir din icat etmisler, chatbotlara tapıyorlar..

Böyle kamilleri görürsen hemen engelle, archcılardan bir sey olmaz.. Esas bu dalkavuklar problemli.. Bunlar ciddi cahil.. Ben cahil adamı tehlikeli görürüm, özentiden bir sey olmaz..

Arch diye aksama kadar kendini parcalasa ne degisecek? Öbür türlü, milletten icerik calıp, spinleyen, seytani firmalara dalkavukluk ediyorlar ve bunların gelir ve destek elde etmelerini sağlamıs oluyorlar..

Yani ben gittim merak ettim acaba bunlar bu GPT'yi nasıl kullanıyorlar diye copluk sozluk sitesine bir baktım, adam GPT'ye, AKP'li doblo süren dayı gibi konus demis. GPT buna evladım ehonomi coh eyi diyor..

Öbürü gitmis, Chatbot'u kendine sevgili yapmıs, chatbot'a bebisim merhaba diyor..

Sonra gelmis internette chatbot savunuyor, chatbot diyor, PHP'de bir seyler yazıyor ve bilincli diyor..

Yine Arch kullanan adam, en azından bir komut girmesini biliyor, söyle bir terminal calıstırıyor, ne bileyim bazıları artizligine olsa bile, I3 falan kullanıyorlar, fakat o tarafta adam chatbot'a bebisim diyor..

Yani Arch kullanıcısı 5000 kat evladır.. Öbürleri direkt dayaklıktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headlong Into Carnage -- 16 Mayıs 2024; 15:20:16 >


Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.