arkadaşlar aracım dizel accent era 2007 model 125inde. aracı yeni aldım. 1000km falan yaptım ve bi sorunla karşılaşmamıştım. ta ki bu güne kadar... arkadaşlar arabam 3000 deviri geçmiyor. daha önce yokuşlarda çok güzel asılırlı. bugün antalya izmir yokuşlarında bayıldı kaldı. bide yokuş aşağı inerken de aynı sorun var 3000 deviri geçmiyor. yokuş aşağı inerken arabayı boşa aldığımda daha hızlı gidiyor. ve 3000 devirde kesinlikle gaz yemiyor.
acil yardımlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum....
Mazot filitresinden şüpheleniyorum, boş da iken gaza bastığınızda da ayni şey oluyormu... eğer Ümraniye taraflarına yakınsanız arkaşıma gösterebiliriz...
arkadaslar aracımı servise götürdüm. bu şekilde bir sorunla ilk ve tek kez karşılaştımı söyledim. motorun herhangi bir arıza kaydı kaydetmediği, böyle sorunlarda kontağın kapatılmasından sonra sistem tarafından arıza kodlarının silindiği, dolayısıyla yaşanan geçici hatanın sebebinin bulunamadığı söylendi. ayrıca ustadan aldığım bilgiler doğrultusunda, yaz aylarında mazotun aşırı ısınması sonucu motor kendini korumaya alıp 3.000 devrin geçilmesine izin vermemekteymiş. ki bana mantıklı geldi antalyada o gün hava sıcaklığı 40ın üzerindeydi. ayrıca böyle bi hatanın tekrarlamaması da bu görüşü destekledi. bir diğer konu da turbo valfleriymiş ki buna hiç girmek istemiyorum. allaha şükür benim aracımda bunlar normalmiş..
arkadaslar aracımı servise götürdüm. bu şekilde bir sorunla ilk ve tek kez karşılaştımı söyledim. motorun herhangi bir arıza kaydı kaydetmediği, böyle sorunlarda kontağın kapatılmasından sonra sistem tarafından arıza kodlarının silindiği, dolayısıyla yaşanan geçici hatanın sebebinin bulunamadığı söylendi. ayrıca ustadan aldığım bilgiler doğrultusunda, yaz aylarında mazotun aşırı ısınması sonucu motor kendini korumaya alıp 3.000 devrin geçilmesine izin vermemekteymiş. ki bana mantıklı geldi antalyada o gün hava sıcaklığı 40ın üzerindeydi. ayrıca böyle bi hatanın tekrarlamaması da bu görüşü destekledi. bir diğer konu da turbo valfleriymiş ki buna hiç girmek istemiyorum. allaha şükür benim aracımda bunlar normalmiş..
Bence tatmin edici bir cevap değil öyle şey olurmu kontak kapatınca arıza silinir bence bu işin içinde başka bişi var normalde beyin her türlü arızayı kaydeder ve sorulduğunda da söyler zira akü tarafından devamlı beslenir ha dese'ki kutup başı çıktı kayıt silindi hadi bi derece...ayrıca mazot olayı da bana pek inandırıcı gelmedi ama benim ustabaşına soracağım bu konuyu...
arkadaslar aracımı servise götürdüm. bu şekilde bir sorunla ilk ve tek kez karşılaştımı söyledim. motorun herhangi bir arıza kaydı kaydetmediği, böyle sorunlarda kontağın kapatılmasından sonra sistem tarafından arıza kodlarının silindiği, dolayısıyla yaşanan geçici hatanın sebebinin bulunamadığı söylendi. ayrıca ustadan aldığım bilgiler doğrultusunda, yaz aylarında mazotun aşırı ısınması sonucu motor kendini korumaya alıp 3.000 devrin geçilmesine izin vermemekteymiş. ki bana mantıklı geldi antalyada o gün hava sıcaklığı 40ın üzerindeydi. ayrıca böyle bi hatanın tekrarlamaması da bu görüşü destekledi. bir diğer konu da turbo valfleriymiş ki buna hiç girmek istemiyorum. allaha şükür benim aracımda bunlar normalmiş..
Bence tatmin edici bir cevap değil öyle şey olurmu kontak kapatınca arıza silinir bence bu işin içinde başka bişi var normalde beyin her türlü arızayı kaydeder ve sorulduğunda da söyler zira akü tarafından devamlı beslenir ha dese'ki kutup başı çıktı kayıt silindi hadi bi derece...ayrıca mazot olayı da bana pek inandırıcı gelmedi ama benim ustabaşına soracağım bu konuyu...
umarım başıma bi iş açmaz. inanın ki esas nedenini çok merak ediyorum. sizlerin de görüşleri benim için çok önemli...
acil yardımlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum....