Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
421
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Araç Çalıştıktan Kısa Bir Süre Sonra Stop Ediyor
T
4 yıl
Er
Konu Sahibi

Arkadaşlar selamlar,

Forum içerisinde ve internette birçok kişi araç stop etmesi ile ilgili konu açmış ve yorumlar yapılmış. Fakat benim sorunuma benzer bir sorun göremedim.

Aracım Hyundai i20 2009 model Prins LPG'li. Aracımla ilgili şöyle bir sorun yaşanıyor; aracı çalıştırdıktan sonra ortalama 10 dakika sonra (2. veya 3. vitesteyken genelde) araç stop ediyor. Hemen sonrasında marşı almaya çalıştığımda marşı çok zor alıyor, bazen gaz pedalı desteklemek zorunda kalıyorum. Sonrasında ise hiçbir sorun yaşamadan aracımı kullanmaya devam ediyorum.

Sorunla ilgili şöyle bir detay keşfettim. Aracı çalıştırdıktan ortalama 2-3 dakika sonra aracımı durdurup (marş kapama), yine 2-3 dakika bekleyip tekrar çalıştırdığımda 5-6 dakika sonra araç duruyor. Bu şekilde test ederken 3 defa aracım stop etti. Fakat bazı günler stop etmediği de oluyor. Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayabilmiş değilim. Hyundai yetkili servisine götürdüm herhangi bir hata kodu olmadığını belirttiler. Halen çözümü için uğraşıyorlar.

Önemli Bilgi: Bu sorun araç LPG'deyken de Benzin'deyken de yaşanıyor.

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşabilirse çok mutlu olurum. Çok uzun bir süredir bu sorunun çözümü için uğraşıyorum.D
4 yıl
Yüzbaşı

Aracı benzinde denemek için lpg yi tamamen bitirmelisiniz, neden, eğer lpg manifolda gaz sızdırdığı için araç boğulup da stop ediyorsa depoda gaz varken benzinde kullanırken de stop eder, yani önce lpg yi tamamen bitirin bir müddet benzinde kullanıp gözlemleyin derim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.