Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
7
Cevap
206
Tıklama
0
Öne Çıkarma
APP Plaka Kaybolması
Y
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Merhabalar. Aracımda bir plaka orjinal olarak diğer plaka ise mühürlü onaylı APP plaka vardı. Geçen gün APP plakayı tutan plastik plakalık kırılmış ve app plaka yoldayken düşmüş. Geçtiğim güzergaha tekrar gittim fakat plakayı bulamadım. Yani kaybolan plaka mühürlü onaylı APP plaka. Onun yerine konan orjinal plakayı ise saklıyorum yani aslında şuan orjinal plakaların ikisi de bende mevcut fakat APP plaka kayboldu. Normalde tek plaka kayıplarında trafik şubeye gidip kayıp dilekçesi dolduruluyor ve şoförler odasından yenisi bastırılıyor. APP plaka kaybolması durumunda da kayıp ihbarına gerek var mı ? Orjinal 2 plaka da bendeyken art niyetli bir kişi app plakayı bulup sıkıntılı işlerde kullanabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufcn -- 28 Mayıs 2024; 20:34:8 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

T
2 ay
Binbaşı

Sen git ihbarını yap hocam, tek plakanı al. Aksi bir durum olursa kaybettiğini ispatlayamazsın sonra. Fazla olan yeni aldığınla mevcut app plakanıda parçala bence.

Orijinal plakalarını tak devam et.

İnan elde ettiğin görüntü en iyi ihtimalle karkolda saatlerce uğraşmana değmez.

Adliyeye, hastahaneye ve karokola işinin düşmesi ne demektir bilir misin?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
Y
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Peki ben kayıp ihbarını yaptım, sonra notere gidip ücret ödenerek basım evrak alınıyor o evrakla da yine ücret ödenerek şoförler odasından yeni plaka basılıyor. Bende şuan 2 orjinal plaka da olduğuna göre kayıp ihbarını versem fakat yeni plakayı bastirmadan eski orjinallerle devam etsem sorun oluşturur mu ? Hani kayıp ihbarı yapılmış ama yeni plaka basılmamış gibi birseyle karşılaşabilir mıyım teşekkür ederim.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @think of idea
S
2 ay
Binbaşı

App plaka herhangi bir resmiyeti olmayan bir şey değil mi? Ben internetten herhangi bir plakayı bastırabiliyorum diye biliyorum. Sizde orijinal plakalar duruyorsa takın onları kullanın. Polis diyelim bir olayda sizin app plakayı buldu size geldi. Bendeki orijinal, app olandan banane diyemez misiniz?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
2 ay
Binbaşı

Vallahi buna cevap verecek kimse olduğunu sanmıyorum, karşılaştırma veya kontrol yapıyor olabilirler. Siz eksik bırakmayın, dediğim gibi yapmaya çalıştığınız tasarrufa değmez.

Gidin ihbarı yapın plakanızı alın.

İyi günler dilerim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yusufcn
Y
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Sagolun hocam iyi günler sizlere de< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @think of idea
Y
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: sahin1001

App plaka herhangi bir resmiyeti olmayan bir şey değil mi? Ben internetten herhangi bir plakayı bastırabiliyorum diye biliyorum. Sizde orijinal plakalar duruyorsa takın onları kullanın. Polis diyelim bir olayda sizin app plakayı buldu size geldi. Bendeki orijinal, app olandan banane diyemez misiniz?
Evet aslında kafamı kurcalayan bu oldu. Yoldan geçen herhangi bir aracın plakasını da app olarak yeniden bastirabilirler. Ama üzerine mühür atıyorlar orjinaline çok benziyor nasıl ayırt ediliyor acaba< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

G
2 ay
Binbaşı

Doğru söze ne denir...
Bu mesajda bahsedilenler: @think of idea
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.