Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Aoc 2778VQ monitor hk.

D DaveJones Konu Sahibi
2 yıl (961 mesaj)
Arkadaşlar merhaba,

Aoc firmasına ait 2778VQ modelini satın aldım. Ayarlarda kafamı kurcalayan bir durum söz konusu ve sizlere danışmak istedim.

Ürünün linki:http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-led-27-g2778vq-75hz-1-ms-adaptive-sync-full-hd-dp-port-gaming-monitor.html

Sorum şu yönde olacak firmanın kendi teknolojisi olan overdrive adında bir ayar seçeneği var. Monitorun 1 ms özelliğinde olduğu belirtiliyor. Ek olarak Monitoru ps4 konsolunda kullanıyorum. Overdrive ı etkinleştirdiğimde inanılmaz ghosting oluyor. Bu teknolojinin ghosting i önlediği söyleniyor halbuki. Overdrive ı kapattığımda ise normale dönüyor.

Edindiğim bilgiye göre overdrive ı açtığımızda tepkime süresi kısalıyor ancak input lag olayı meydana geliyormuş. Benim bildiğim kadarıyla tepkime süresi iyileşirse input lag olayı bir o kadar azalmaz mı? Oyun performansı açısından nasıl kullanmam gerektiğini ve maksimum performans alacağımı bilemiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.