Beyler teknik bilgisi olanlardan lütfen yardım. Evimdeki iki odaya koçtaşta satılan alüminyum plazma panel radyatör taktırmak istiyorum.Ancak diğer petekler normal saç panel radyatör.Sistem bağımsız kombi, mobil sistem cross-link dediklerinden ve borular peX cinsi.Fakat alüminyum plazma panel radyatörlerin saçtan imal edilmiş panel radyatörlerle kullanılması sakıncalımıdır değilmidir bilemiyorum.Bu konuda sıkıntı yaşarmıyım.
aynı boyutta alüminyum radyatör daha az ısıtır,alüminyum radyatörler dilim hesabına göre seçilir,ilk yatırım maliyeti daha fazladır yani pahalıdır ama daha az su hacmi barındırdığı için (yaklaşık %70) panel radyatöre göre daha verimli/tasarruflu/ekonomiktir,kombiye daha az yük bindirir
Daha ekonomik ısıtıyor ama daha iyi değil, 1 metre panel radyatörün verdiği ısıyı ancak 1.3 metre cıvarı alüminyum radyatör verebiliyor. Daha önce forumda konuyu incelemiştik ve fiyatları yüzünden hesaplı olmuyordu.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @hava26
Bu mesaja 4 cevap geldi. Cevapları Gizle
ayni uzunluktaki aluminyum radyator ile normal radyatoru karsilastirdigimizda normal radyator daha cok isi verir.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
aynı boyutta alüminyum radyatör daha az ısıtır,alüminyum radyatörler dilim hesabına göre seçilir,ilk yatırım maliyeti daha fazladır yani pahalıdır ama daha az su hacmi barındırdığı için (yaklaşık %70) panel radyatöre göre daha verimli/tasarruflu/ekonomiktir,kombiye daha az yük bindirir
Bu mesajda bahsedilenler: @hava26
Alüminyum radyatör kullanıcı yorumu yapabilir mısınız çok merak ediyorum az suyla çok sıcak lik verebiliyor mı yoksa tersi mi
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >