Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
225
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ADSL ethernetsiz modem<=>3 kullanıcı???

C Cameroon Konu Sahibi
17 yıl (63 mesaj)
Şimcik olay şu; bende adsl var 256k. Kendi başıma kullandığım için ethernetsiz bi modem almıştım. Ama şimdi yan komşumla anlaştım ortak kullanalım diyoruz hatta 3. bi kişide eklenebilir. Şindi bu nası olucak elimizde adsl modem var ama ethernetli diil. 1 modem daha alsak hem pahalıdır, hem eskisi nolucak.

Nese kısacası; ethernetsiz bi modeme 3 kişi bağlamanın bi yolu var mı? ne bilim ethernet kartı üzerincen carttan curttan nası olursa. Bide olabiliyosa bile onların girebilmesi için, ben bilgisayarı açık tutmak zorunda mı kalıcam? (Ethernetli modemler elektriğe bağlanıp gece günzdüz pc kapalıyken de mi bağlı kalıyo?)
M MiLiTaN
17 yıl (101 mesaj)
3 makınayı bir switch ve hermakınaya takılacak bir ethernet ile birbirine bağlarsın yanı bir yerel ag kurarsın switch 39milyon ethernetler 6*3=18milyon yanı kısaca 57 milyon+kablo ucretı ile halledebilirsin zaten ethernet bağlantılı bir modem alsanda bunları almak zorundasın. sora kendi makınanı ana makına kabul ederek bir internet bağlantı paylasımı verırsın bu sekılde agdakı diger makınalarada neti ulastırabilirisn yanı bi cesit dial up bağlantılı 3 makınalı net cafe gibi ama bu durumda net senın makınan uzerinden dağıtılacagı için hıza garanti veremem.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.