Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1139
Cevap
89523
Tıklama
13
Öne Çıkarma
AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]
L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba,

< Resime gitmek için tıklayın >

AdGuard konusunda bir "ana konu" açma gereği gördüm. Herkes uygulamanın ne iş yaptığını bildiği için açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Tüm bilinen platformlarda istenmeyen içerikleri engellemek üzere tasarlanmış bir filtredir. Sadece bir reklam engelleyicisi demek haksızlık olur, asıl amaç reklam engellemek olsa da internette gezinirken davranışlarınızı izleyen 3.parti istekleri engeller. Yine hangi siteye girip çıktığınızı öğrenecek masum görünen(!) "Paylaş" "Beğen" gibi sosyal medayaya ait olan butonları engeller. Sitelerdeki çerez bildirimlerini, "Sitemize kaydolun!" diyen sayfayı kaplayan rahatsız edici formları engeller. (NOT, bu işlemler için her biri özel filtreler kullanılmalıdır. AdGuard ayarlarında bu filtreleri etkinleştiriniz.)

Windows, Mac, iOS (iPhone, iPad), Android (Tablet, telefon), AdGuard Tarayıcı Eklentileri ve AdGuard DNS gibi geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi bulunur.

Gizlilik sözleşmeleri basit ve anlaşılırdır, buradan okuyabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorulara burada cevap vermek isterim;

Neden birçok reklam engelleyici varken alışkanlıklarınız varken AdGuard kullanmalısınız?
AdGuard, Türkçe içerikli sitelerde en iyi reklam engelleme uygulamasıdır. Dile özgü birçok filtreyi destekler. Kullanıcıların raporları ile oluşturulan dile özgü filtrelere Türkçe'de dahildir.
Türkçe filtresi sayesinde, Türkçe reklam verenlere karşı en güncel korumayı AdGuard sağlar.
Ebeveyn koruması ise çocuklarınızı yetişkin içerikten koruyabilirsiniz. Phishing ve zararlı bağlantıları engeleyerek siber saldırlara maruz kalmanızı engeller.

Görsellerle açıklaması yapıldı, bkz.
AdGuard Neden Diğer Reklam Engelleyicilerden Daha İyi?


Tarayıcı eklentisi mi? Windows için AdGuard mı?
Tarayıcı eklentisi yalnızca yüklü olduğu tarayıcıdaki reklamları engeller ve yetenekleri sadece bir eklentinin yapabilecekleri ile sınırlıdır. Google, Mozilla gibi şirketler eklenti API'lerine büyük ölçüte kısıt getirirler.
AdGuard Windows uygulaması tarayıcılara eklenti eklemenize gerek kalmadan, her tarayıcı ve her uygulamada reklamları engelleyebilir. Masasütünüzde Spotify kullanıyorsanız, Windows sürümü ile Spotify içindeki bu reklamları engelleyebilirsiniz. Eklenti ile sadece tarayıcı da reklamları engelleyebilirsiniz.

Android Premium ve iOS Pro sürümleri "VPN" kullanıyor, bu ne kadar güvenli? Bankacılık yaparken kapatalım mı?
En çok sorulan sorulardan biri bu! Burada VPN denilirken telefonunuzun VPN özelliği kullanılıyor sadece. Amaç ise "tüm ağ trafiğini filtrelemek" bunu telefonlarda yalnızca VPN ile yapabilirsiniz.
Siz AdGuard VPN açtığınızda, AdGuard sunucularına bağlanmıyorsunuz! Tekrar ediyorum, uzak bir sunucuya ülkeye bağlanmıyorsunuz. VPN sizin telefonunuza kuruludur. Amaç tüm trafiği filtreler üzerinden geçirmektir. Ancak bu şekilde reklamları engelleyebilirsiniz. Bankacılık ve alışveriş gibi işlemlerinizi AdGuard açıkken rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Zaten filtrelemenin sakıncalı olduğu Bankacılık uygulamalarında AdGuard filtreleme yapmaz. Bu işlem otomatik gerçekleşir. İnternet bankalıcığı kullandıpım Ziraat Mobil uygulamasında AdGuard otomatik olarak filtre yapMIyor. Basitçe lütfen tekrar okuyun, normalde bilgisayrımıza kurduğumuz VPN'ler uzaktaki başka bir ülkede sunucuya bağlanır. Ve trafiğimiz bu ülkeden akar. Ancak Adguard VPN sunucusu direkt telefonunuzda kuruludur. Yani uzak sunuculara trafiğiniz iletilMEZ. Gizlilik konusunda endişe edilecek durum yoktur.

Çok fazla şarj tüketir mi?
Şarj tüketimi benim Android cihazımda toplamın %3'ü civarında, yaptığı iş göz önüne konulursa bu rakam helal olsun.
Telefondaki son Premium sürümde gelen özellik ile AdGuard programının ne kadar şarj ve veri tükettiğini kendiniz görebilirsiniz.

iOS sürümünde çok fazla kural var uyarısı alıyorum. Neden?
Apple Safari için koyduğu API kısıtlamaları nedeniyle, Safari içinde içerik engellemesi yapan programlara 5000'den fazla kurala izin vermiyor. AdGuard en çok kullanılan filtreleri Safari özel filtresinin içine 5000 sayısını aşmadan sığdırmaya çalışıyor. Burada sorun AdGuard'ın değil, Apple'ın!

Uygulamalarda reklam engeller mi?
AdGuard Premium ve iOS Pro ürünleri tüm uygulamalarınızda reklamları engelleyebilir. Oyun oynarken çıkan reklamları, en sevdiğiniz fotoğraf kolaj uygulamasındaki reklamları engeller. HTTPS Filtreleme sayesinde çok daha fazla engelleme yapabilirsiniz.

HTTPS Filtreleme ne kadar güvenli? Kullanmalı mıyım?
Siz reklamları engelliyorsunuz ama reklam verenlerde boş durmuyor. Reklamları 'HTTPS' üxerinden vererek varsayılan ayarlarla engellenmesinin önüne geçiyorlar. HTTPS Filtreleme sayesinde AdGuard kendi sertifikası ile şifreli bağlantıları okuyarak içindeki reklamlardan arındırıp, tekrar şifreler. Bağlatınız şifreli ve güvenli kalmaya devam eder. Reklamlardan sizi bu şekilde kurtarırır. Eğer çok paranoyak biri iseniz HTTPS Filtreleme kullanmamayı seçebilirsiniz. Ancak YouTube, Twitter gibi uygulamalarda reklamlar çıkmaya devam edecektir. Size tavsiyem HTTPS Filtreleme seçeneğini etkinleştirin. Engellenmemiş reklamlar HTTPS Filtreleme aktif olmadığı için görülüyor olabilir.

Telefonumda bankacılık işlemlerini yapıyorum, AdGuard'ı kapatmalı mıyım?
Hayır kapatmanıza gerek yok. AdGuard, bankacılık uygulamalarında ve bankaların websitelerinde, şifreli bağlantıları filtrelemez.
Bankacılık uygulamaları varsayılan istisnalar listesindedir. HTTPS Filtreleme etkin olsa bile bağlantınız, bankanız ile sizin aranızda şifreli ve özel kalır.

Android telefonumda root (kök) erişim iznine ihtiyacım var mı?
Hayır yok. AdGuard Pro, root işlemi yapılmadan reklamları telefonunuzdan kaldırabilir. Bunu eşsiz VPN teknoloji sayesinde yapar.

AdGuard ücretli mi?
AdGuard Pro, AdGuard Windows, AdGuard Mac ve AdGuard iOS Pro uygulamaları ücretlidir. Bu uygulamaları indirebilirsiniz. 14 gün süre ile deneyebilirsiniz. Bu süre zarfında memnun kalırsanız uygulamaları satın alabilirsiniz. Yıllık ve ömürlük lisans seçenekleri mevcuttur.

Para vermeden ücretsiz kullanabilir miyim?
Pro ve Premium sürümleri ücret ödemeden kullanamazsınız. Ancak AdGuard ücretsiz sürümleri olan bir üründür.
İsterseniz AdGuard'ı arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize tavsiye ederek, AdGuard lisansı kazanabilirsiniz. https://adguard.com/tr/coupons.html
Yukarıdaki adreste e-posta adresinizi yazın ve size özel AdGuard indirme bağlantısını alın. Arkadaşlarınıza gönderin. Arkadaşınız AdGuard'ı kullanmaya başladığında ve satın aldığında sizde lisans kazanın. İnternette herkesi reklamlardan kurtarın!

AdGuard Tarayıcı eklentisi ile masaüstü tarayıcılarınızda kullanabilirsiniz

iOS için AdGuard sürümünü, iPhone ve iPad cihazlarınızda yalnızca Safari içindeki reklamları engellemek için kullanabilirsiniz. iOS AdGuard Pro sürümü, iPhone ve iPad içindeki tüm uygulamaları filtrelerken, ücretsiz sürüm yalnızca Safariyi filtreler.

Android AdGuard İçerik Engelleyici, yalnızca içerik engelleme desteği olan Android tarayıcılarda kullanılabilir. VPN kullanılMAdan "yalnızca içerik engelleme desteği olan" Yandex Tarayıcı ve Samsung Tarayıcı ile kullanabilirsiniz. Tüm uygulamalarda reklam engellemez, bunun için AdGuard Premium satın almanız gerekiyor.

AdGuard DNS, evet DNS ile reklamaları filtreleyebilirsiniz. Tam bir engelleme yeteneği olmasa da host yapısındaki engelleme listesi ile birçok reklam isteğini engelleyerek internetinizi hızlandırır. Eklenti, program vb gerektirmez!
Router üzerine kurarark evinizdeki kablosuz ağa bağlı olan tüm cihazlarda reklamları engelleyebilirsiniz. Akıllı televizyonunuz tarayıcısında çıkan reklamlar dahil :)

AdGuard DNS nedir? AdGuard DNS tüm reklamları engelleyebilir mi? (iOS PRO, AdGuard DNS kullanıcıları)
DNS ile reklam engellemek en hızlı yöntemlerden biridir. Siz herhangi bir siteye ulaşmak istediğinizde o site özel bir sunucuya bir istek gönderir. Bu sunucu veya sunucular, isteği başka bir sunucuya yönlendirir veya bir IP adresi ile yanıt verir. Bu sunucuların reklam sunucuları olması durumunda AdGuard DNS ile engellenebilir.
Ancak bazı websiteleri reklamlarını ve asıl içeriği aynı sunucularda barındırır.
Örneğin donanimhaber.com/ads/, bu konumdan gelen reklamları AdGuard DNS ile engelleyemezsiniz. DNS ile engellemeye kalkarsanız donanimhaber.com adresini tamamen engellersiniz. Bu da siteyi kullanılamaz hale getirir, sayfalar hiç yüklenmez.
Ama donanimhaber.com sitesinin yaptığı reklamköyü.com gibi bir istek DNS ile engellenebilir ve Donanımhaber'in bu konumdan çektiği reklamları engelleyebilirsiniz.
Benzer işlemi Facebook'un sunucuları da yapmaktadır. Yani arkadaşınızın paylaştığı fotoğraf ile Facebook'un size gösterdiği reklam aynı sunuculardan geliyor. Reklamı engellemek arkadaşınızın fotoğrafını da engellemek anlamına geliyor. DNS'in ve host sisteminin dezavantajı budur. Bu sebeple AdGuard DNS ile tüm reklamları engellemek mümkün değildir, ancak birçok reklamı ve takipçi alan adını engellemeniz mümkündür.

AdGuard, Android sürümünde iOS Pro'ya göre uygulamalarda daha iyi reklam engelliyor, NEDEN?
Maalesef bu doğru. Android üzerinde AdGuard daha iyi çalışıyor. Çünkü, Apple cihazları üzerinde içerik engelleme yani reklam engelleme konusunda ağır kısıtlamalar getirdi. Daha önceden Android ve iOS arasında fark yoktu.
Apple'ın getirdiği son kısıtlamalar sonrası, AdGuard iOS üzerinde DNS ile reklam engellemeye geçmek zorunda kaldı. Bu sebepten dolayı örneğin "A" uygulamasında Android kullanıcıları reklam görmezken, iOS kullanıcıları içerik engelleme DNS ile yapıldığı için bazı reklamlar engellenemeyebiliyor. Bu tamamen DNS ile engellemenin yetersiz kalmasından dolayı. Nedenini yukarıdaki soruda açıkladım.
Burada AdGuard'ın yapabileceği pek bir şey yok çünkü Apple çok fazla kısıtlama getirmiş. Android kullanıcıları için ise herhangi bir sorun yok.

Engellenmemiş Reklamları Nasıl Bildirebilirim?
Kendi reklam filtrenizi yazarak reklamları engelleyebilirsiniz ancak engellenmemiş reklamı AdGuard'a bildirerek tüm AdGuard topluluğuna fayda sağlayabilirsiniz.
İsteyenler, Reklamı gördüğünüz uygulamayı veya siteyi yorum olarak belirtin. Engellenmemiş reklamın ekran görüntüsünü bir resim barındırma sitesine yükleyin ve ekran görüntüsünün direkt bağlantısını yapıştırın. Ben rapor ederim.
Eğer isterseniz, kendiniz de engellenmemiş reklamı bildirebilir ve süreci takip edebilirsiniz. bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
https://reports.adguard.com/tr/new_issue.html


... Sık sorulan soruları gördükçe bu başlıkta ekleyeceğim ...

Şimdilik en çok sorulan sorular bunlar, bundan sonra AdGuard ile ilgili her soru, görüş, öneri, engellenmemiş reklam bildirisi, kampanyalar ve indirimler hakkında bu konu altında yorum yaparsanız sevinirim.
Ben uzun süredir kullanıyorum bu uygulamayı, Tükrçe filtre eklenmesini 2 yıl önce ben tavsiye etmiştim. Programlarda ve servislerde eksik veya hatalı Türkçe çeviri görmeniz halinde hemen bana bildirin. Gereken düzletmeyi yaparım.


Programların anasayfaları aşağıdaki gibidir.

Windows için AdGuard:https://adguard.com/tr/adguard-windows/overview.html
AdGuard Windows 6 Aylık Kampanya Bağlantısı

Mac için AdGuard
:https://adguard.com/tr/adguard-mac/overview.html

Android için AdGuard Premium
:https://adguard.com/tr/adguard-android/overview.html

Adguard İçerik Engelleyici (Android)
:https://adguard.com/tr/adguard-content-blocker/overview.html

iOS (yalnızca Safari) için AdGuard
:https://adguard.com/tr/adguard-ios/overview.html

iOS (tüm uygulamalarda) için AdGuard Pro:https://adguard.com/tr/adguard-ios-pro/overview.html

AdGuard İnternet Tarayıcı Eklentileri:https://adguard.com/tr/adguard-browser-extension/overview.html

Platform bağımsız reklam engelleme için AdGuard DNS:https://adguard.com/tr/adguard-dns/overview.html

İyi forumlar, AdGuard ile reklamsız internet!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 19 Aralık 2017; 23:55:4 >

Merhaba,

uBlock Origin'e saygı duyarız. Ancak AdGuard ana konusu altında uBlock 'un ne alakası var onu anlamadım
Yoruma Git
Yorumun Devamı lugo_cloud - 6 yıl +12
Donanimhaber hiç bu kadar güzel olmamıştı.
Yoruma Git
jerry smith - 6 yıl +9
Merhaba,

Zaman su gibi akıp geçiyor, AdGuard Ana Konu'sunu açalı dün 1 yıl olmuş.
Umarım kullanıcı arkadaşlara yardımcı olabilmişizdir.
Soru soran, cevaplayan, AdGuard'a engellenmemiş reklam bildiren ve AdGuard kullanan, lisans alan herkese teşekkürler.

Reklamsız günler
Yoruma Git
Yorumun Devamı lugo_cloud - 5 yıl +7
L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Kullanmanızı tavsiye ettiğim filtreler aşağıdadır.
İngilizce + Casus Engelleme + Sosyal Medya + Can Sıkıcı Öğeler + Türkçe

Eğer bu filtreleri kullanırken girdiğiniz sitelerde hâlâ reklam görüyorsanız,
https://reports.adguard.com/tr/new_issue.html

adresinde gerekli bilgileri doldurarak reklamları bildirebilirsiniz ve raporu takip edebilirsiniz.
Reklam gördüğünüz siteleri bu konu altında bana yazın, ben günlük olarak bu konuyu kontrol edeceğim ve AdGuard'a bildireceğim.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 6 Aralık 2017; 18:27:34 >

L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

"İlk kez" AdGuard'ı bilgisayarınızda kullanacaksanız, Windows için AdGuard sürümünün 6 aylık kampanyası bulunuyor.
Aşağıdaki bağlantıdan edinebilirsiniz.

AdGuard Windows (6-Aylık): http://download.adguard.com/d/18694/adguardStandaloneInstaller.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 23 Aralık 2017; 0:27:44 >

L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Hallowen (Cadılar Bayramı) Kampanyası

HALLOWEEN2017 promosyon kodu ile

2+2 cihazda (2 bilgisayar ve 2 telefonda) 1 Yıllık Premium Koruma %50 indirimli!https://adguard.com/tr/license.html#new/HALLOWEEN2017//PREMIUM/365/2
yukarıdaki adresten ilgilenenler satın alabilir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 2 Kasım 2017; 13:8:3 >

L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Eğer AdGuard için dağıtıcı olmak isterseniz, yüzlerce bilgisayar tamir ettiğiniz bir dükkanınız varsa sizde AdGuard ortağı olabilirsiniz.
Dağıtım ve dağıtıcı olmanın koşullarını aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.
https://adguard.com/tr/distribution.htmlS
6 yıl
Teğmen

ios uygulamasını dün akşam itibariyle satın aldım ve çok memnunum iyiki almışım diyeceğim bi uygulama. dns ayarını 176.103.130.130:5353 yaptığımda sistem genelinde ki uygulamalarda engelleme yapıyor fakat Ensonhaber uygulamasındaki reklamlara fayda etmiyor bunun için yapmam gereken bi ayar veya dns varmı ??

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANSLI38 -- 2 Kasım 2017; 17:27:23 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba,

Sorunu ileteceğim. AdGuard DNS, yalnızca websitelerine ve uygulamalara gelen 3. parti reklam isteklerini engelleyebilir.
Satın alarak desteklediğiniz için teşekkürler.

Düzeltme.https://forum.adguard.com/index.php?threads/ensonhaber-missed-ad-android.26538/
Sorunuzu bu konuda takip edebilirsiniz. Bende reklamı gördüm. Takip edeceğim, bilginize.

Geçici olarak sorunu çözmek için kullanıcı filtrenize aşağıdaki kuralı ekleyiniz.
||graph.facebook.com$app=com.ysb.esh

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 3 Kasım 2017; 13:16:6 >


Bu mesajda bahsedilenler: @SANSLI38
G
6 yıl
Yarbay

Hangi filtreleri kullanmak gerekir?

En uygun filtreler ekran görüntüsünde gördüğünüz filtrelerdir.Ayrıca üstte bulunan 3 ayarı kapalı konuma getirin.Bazı kişiler diğer filtrelerin ne işe yaradığını bilmeden hepsini aktif edip kullanmaya başlıyor.Bu da hız sorunlarına,AdGuard'dan tam verim alamamaya sebep olur.
EasyList ve Diğer kategorisinde bulunan filtrelerin çoğu aslında diğer ülkeler için.

Ara sıra filtrelerinizi mutlaka güncelleyin.Bunu tarayıcıda ki yeşil AdGuard simgesine sağ tıklayıp "Fitreleri Güncelle" diyerek yapabilirsiniz.(AdGuard ayarlarına girerek de yapabilirsiniz.)
(Sosyal medya butonları sizin için sorun değilse "Sosyal Medya" filtresini kaldırabilirsiniz.)

< Resime gitmek için tıklayın >
iOS uygulamasında ise en uygun filtreler bunlar

iOS'te indirdikten sonra mutlaka ilk önce telefondan Ayarlar - Safari - İçerik Engelleyici ayarlarına girip AdGuard'a izin verin.
Bu ayar indirdiğiniz bütün reklam engelleyiciler için geçerli. AdGuard'a özel bir ayar değil. Bunu yapmazsanız reklam engelleyici çalışmaz.
Yine ara sıra uygulamaya girip filtrelerinizi mutlaka güncelleyin.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 12 Mayıs 2018; 17:45:19 >

D
6 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: SANSLI38


"Uygulama yönetimi" sekmesine girip "ensonhaber" uygulamasını kontrol edin. Engelleme seçili olmayabilir.SMS uygulaması olarak Textra kullanıyorum. Aynı durum başıma gelmişti. AdguardTeam ile yazıştım bir süre. Meğer olay bahsettiğim yerde imiş. Umarım sizde de çözülür.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
6 yıl
Binbaşı

Adguard ile ilgili farklı bir başlıkta konusu olan arkadaşın haber vermesi üzerine buraya geldim. Diğer konu da sorduğum soru linki;https://forum.donanimhaber.com/adguard-reklam-engelleyici-kullanan-var-mi--123157095-2#129687958Telegram'da donanımhaber'in "Sıcak fırsatlar" grubundayım. Burada donanımhaber de yapılan sıcak fırsatlar ile ilgili konu başlıkları link olarak paylaşılıyor. Bir linke tıkladığım da örneğin;http://****/2zbEWQqNoktaların olduğu yer b.i.t.l.ybu sayfa üzerinden zxro.com a geçiyor. Orada bir süre bekletip konuya taşıyor beni.Önceden bunu mobilde de bildirimlere tıklayıp konuya gitmek istediğimde yaşıyordum. Browser üzerinden bu sorun artık olmuyor ama Telegram da verilen link ile sayfaya gitmek istediğimde bahsettiğim sorunu yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 2 Kasım 2017; 19:23:42 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @lugo_cloud
L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba EbuMuaz,

Burada sorun AdGuard değil sanırım. Çünkü DonanımHaber grubunuzda size bu linki veren arkadaş kimse.
Bu linki bit..ly ile kısaltmadan önce zxro.com ve link.tl tarzı sitelerden para kazanabilecek şekilde ayarlamış ve sonra kısaltmış.
Yani kısaltılan adres http://forum.donanim......
olması gerekirken
aslında kısaltılmış adres olan
zxro..com/u/?url=http://forum.donanim......
şeklinde siteye yönlendiriyor.

Linki sizlere veren arkadaş her tıktan para kazanma amacında olan biri sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 2 Kasım 2017; 19:31:37 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @EbuMuaz
S
6 yıl
Teğmen

Uygulama yönetimi sekmesi nerde baktım ama bulamadım ??< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @EbuMuaz
D
6 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: SANSLI38

Uygulama yönetimi sekmesi nerde baktım ama bulamadım ??

Uygulama ana sayfasında solda ki listede sekme ismi "Uygulama Yöneticisi"

< Resime gitmek için tıklayın >Sağ üstte büyüteç resmi arama çubuğumuz. Uygulama ismini buraya yazarak uygulamayı listeden daha kolay bulabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Listeden uygulamamızı bulup seçiyoruz. Uygulama ile ilgili engelleme seçenekleri göreceksiniz. Uygulamaya ait engelleme aktif değilse buradan aktif edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 2 Kasım 2017; 20:33:41 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
6 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: lugo_cloud

Merhaba EbuMuaz,

Burada sorun AdGuard değil sanırım. Çünkü DonanımHaber grubunuzda size bu linki veren arkadaş kimse.
Bu linki bit..ly ile kısaltmadan önce zxro.com ve link.tl tarzı sitelerden para kazanabilecek şekilde ayarlamış ve sonra kısaltmış.
Yani kısaltılan adres http://forum.donanim......
olması gerekirken
aslında kısaltılmış adres olan
zxro..com/u/?url=http://forum.donanim......
şeklinde siteye yönlendiriyor.

Linki sizlere veren arkadaş her tıktan para kazanma amacında olan biri sanırım.

Para kazanma konusu ile ilgili bilgim çok. Farklı konularda art niyetli girişimleri tecrübe ettik daha önce. Teşekkürler.Konu çok iyi olmuş bu arada. Umarım kullanıcı sayımız artar..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
6 yıl
Teğmen

Sürümlerimizmi farklı ki acaba benimkinde sizin resimlerdeki gibi büyüteç felan yok

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @EbuMuaz
D
6 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: SANSLI38

Sürümlerimizmi farklı ki acaba benimkinde sizin resimlerdeki gibi büyüteç felan yok

< Resime gitmek için tıklayın >

Android kullanıcısıyım. Bu yüzden farklı menülere sahip olabiliriz.Bende ki sürüm 2.10.108 | Ömür boyu lisans.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Sayın SANSLI38,

iPhone cihazınızdaki AdGuard Pro, AdGuard DNS kullanarak reklam engelleme yapabilir. Uygulama iOS üzerinde DNS ayarlarını değiştirme şansı verir ve reklamları engeller. Android kullanıcıları bu konuda daha şanslılar.
Sizin sorununuzu ilettim, Android cihazımda ben de sorunu gördüm. Kısa zamanda filtreler güncellenecektir.
Ancak AdGuard Pro'nun iOS üzerinde nasıl çalıştığını öğrenmek için buradaki yazıyı okuyunuz.

DNS ile reklam engellemek en hızlı yöntemlerden biridir. Siz herhangi bir siteye ulaşmak istediğinizde o site özel bir sunucuya bir istek gönderir. Bu sunucu veya sunucular, isteği başka bir sunucuya yönlendirir veya bir IP adresi ile yanıt verir. Bu sunucular direkt reklam sunucuları olması durumunda AdGuard DNS ile engellenebilir. Ancak bazı websiteleri reklamlarını ve asıl içeriğini aynı sunucularda barındırır.
Örneğin donanimhaber.com/ads/, bu konumdan gelen reklamları AdGuard DNS ile engelleyemezsiniz. DNS ile engellemeye kalkarsanız donanimhaber.com adresini tamamen engellemek gerekir. Bu da siteyi kullanılamaz hale getirir, sayfalar hiç yüklenmez.

Ama donanimhaber.com sitesinin yaptığı reklamköyü.com gibi bir istek DNS ile engellenebilir ve Donanımhaber'in bu konumdan çektiği reklamları engelleyebilirsiniz.

Aynı işlemi Facebook'un sunucuları da yapıyor. Yani arkadaşınızın paylaştığı fotoğraf ve Facebook'un size gösterdiği reklam aynı sunuculardan geliyor. Bu sebeple AdGuard DNS ile tüm reklamları engellemek mümkün değil.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 3 Kasım 2017; 13:43:39 >


Bu mesajda bahsedilenler: @SANSLI38
G
6 yıl
Yarbay

Merhaba

Dün reports.adguard.com üzerinden Shiftdelete sitesinde reklam sonrası kalan boş alanlar ile ilgili bir konu bildirdim. Bana konuyu takip için GitHub linki verdiler.

https://github.com/AdguardTeam/AdguardFilters/issues/7359

Bu link şuan hata veriyor sorun ne olabilir?GitHub'da ki konuyu da bulamıyorum. Hem site adı hem konu numarası ile arama yaptım ama çıkmadı.

Acaba sildiler mi?Sildilerse neden böyle bir şey yaptılar?

Bildirdiğim link(Sorun mobilde)

https://shiftdelete.net/ios-uygulamalari-apple-id-sifrenizi-calmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 3 Kasım 2017; 18:39:1 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @lugo_cloud
G
6 yıl
Yarbay

Az önce tekrar tıkladım bu sefer link çalışıyor.Neden böyle oldu anlamadım?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
6 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba,

Bende ilettim. Dikkat ederseniz "adguard bot" adı altında bu raporlar toplanıyor.
Gün içinde adguard bot'un gönderdiği tüm sorunlar silindi. Sonra geri yüklendi. Sebebini bilmiyorum ama neyse çözülmüş gibi duruyor.

Bu arada reports.adguard.com adresi yakın zamanda tamamen Türkçe olacak. Reklamları bildirmeniz daha da kolaylaşacaktır.
Arkadaşlarınıza ve çevrenize AdGuard'ı önermeye devam edin. Türkçe filtrenin gelişmesi için bu gerekli.

Teşekkürler,
Bu mesajda bahsedilenler: @Vega