Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
42
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Adaptörler ile ilgili bir soru

B Batuhan Apatay Konu Sahibi
5 yıl (417 mesaj)
Merhaba. Şimdi led şerit led aldım ben. 12V 3 amper adaptör ile çalışıyor ve led 5 metre. Ben bunun bi kısmını kullanacağım ve keseceğim.
Sorum ise ben bu 2 parçayı tek adaptör ile kullanabilir miyim? 2 tane farklı alıcıya güç verecek adaptör. Toplamda 3 metre falan olacak 2 parçadaki led uzunluğu.


(Elimde 2 tane alıcı ve kumandası var.)

Kullanabileceksem nasıl? Bunu 2 ye bölen parçanın adı ve ya linki var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 27 Temmuz 2016; 11:02:29 >


E Emin-Firtina
5 yıl (7473 mesaj)
Ledler tümkende 5metreydi,, parça parça çalışırkende toplam 5 metre olacak,,, sorun olmaz... +// -- dikkat edin


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Batuhan Apatay

B Batuhan Apatay Konu Sahibi
5 yıl (417 mesaj)
Bi adaptörde bir alıcı için çıkış var. Ben bunu nasıl bir aparat ile ikiye böleceğim?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Emin-Firtina

Y yolcu27
5 yıl (711 mesaj)
ikiye bölmenize gerek yok adaptörün kablosunu kesin artı ve eksisini tayin edin deneyerek daha sonra parça ledlerinizin artı ve eksi kablolarını adaptörün artı ve eksi kablosuna baglayın.

eğer ki kablo değilde şerit led trafosu diye metal sac içinde olan güç kaynağından ise zaten burada 12v ve - olarak çıkışlar var kabloları klemenslere sıkıştırmak için buraya bağlarsınız şerit ledin artı ve eksisini< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Batuhan Apatay Konu Sahibi
5 yıl (417 mesaj)
Adaptörü kessem de led alıcısını açmak zor iş. Ondan şöyle bir yol izleyebilir miyim acaba?

< Resime gitmek için tıklayın >

O uçun + çıkışından 2 kablo çıkarıp yine bi adaptör ucu alıp onun + çıkışına bağlayarak, yine aynı şekilde - çıkışına. Bu şekilde çalışır mı?
Bu mesajda bahsedilenler: @yolcu27

Y yolcu27
5 yıl (711 mesaj)
Olur önemli olan arti eksi doğru baglansin. Sanirim farklı yerlerde bu ledler. Yoksa bir RGB kontrol yeterli olur< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Batuhan Apatay Konu Sahibi
5 yıl (417 mesaj)
Sanırım masanın altına ve üstüne takacağım 2 parça halinde. Yanlara koymak istemiyorum. Ondan 2 tane şerit şeklinde yapacağım. Tek kontrolcüye de bağlayabilirim sanki aynen.
Bu mesajda bahsedilenler: @yolcu27

Y yolcu27
5 yıl (711 mesaj)
evet tek kontrolcüye bağlayın şerit ledin artı ve eksilerini. adaptörden kontrolcüye . kontrolcüden şerit ledlere şekilde sorunsuz calısacaktır< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.