Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
68
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Adana - Alanya hangi rota?
F
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Bayramdan sonraki hafta Adana’dan Alanya’ya tatil için gideceğim. Alanya Adana’ya en yakın lokasyon olduğu için seçtim fakat bu yolun bu kadar lanet bir yol olduğunu bilmiyordum. Herkes diyor ki sakın o yoldan gitme Ereğli Karaman üzerinden git diyor fakat 1 saat fazla gösteriyor ayrıca 150km daha uzun bir yol gitmiş oluyorum. Bu kadar mu kötü diğer rota?
< Resime gitmek için tıklayın >


2 rotayı da kullanan tavsiye verecek olan var mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakiramaseksi -- 10 Haziran 2024; 19:23:23 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

R
geçen ay
Yarbay

Sahil rotası çok kötü değil. Araba kullanmayı seviyorsan eğer eğlenceli bir rota. Ben çok keyif almıştım.

Eğer amacın konfor ve verimlilikse, kesinlike Ereğli - Karaman üzerinden gitmelisin. Bol virajlı, iniş çıkışlı, dar ve kötü zeminli (en son geçtiğimde öyleydi yıllar önce)... Orada gösterdiği sürede bitirmen de mümkün değil, illa bir trafik olacak, bir karavanın ya da bisikletin arkasında kalacaksın. Sahil yolunda daha fazla benzin yakacağın da kesin, bütün dur-kalklarla. Yolcun varsa mideleri bulanacak, mola vermek zorunda kalacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 10 Haziran 2024; 20:29:6 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
geçen ay
Yüzbaşı

Hocam merhaba
neredeyse 2 yolun da tamamını biliyorum. Çok kez gittim geldim.

Adanadan Ereğli Karaman a kadar çok zorlanmazsın eğer aracın ve yolun acemisi değilsen. Sadece Adana yeniceden Ankara istikametine döndüğünde Pozantı yı bitirene kadar zorlanabilirsin. Pozantı meşhur zaten çok fazla rampa ve tır var. Ancak eski yoldan gidebilirsin otoban dışındaki yoldan. Eğer öyle yaparsan daha sakin bir yol olabilir ama saat olarak çok eklemen lazım ki onu pek tavsiye etmem. Karaman’dan sonrasına pek gitmedim ama fazla da mesafe kalmıyor.

Adana’dan sahil yolunda ise Silifke’ye kadar ve hatta bir miktar sonrasına kadar rahat. Sonrasında ise eskisi gibi değil. Eskiden çok kötüydü ama şimdi tünel vs çok rahatladı . Ama yine de bölüm bölüm tek şerit ve uçurumlu sahil yolu var.

ben yerinde olsam sahilden giderdim yolu bilme faktörü de var illa ama yine de önce tırman sonra aşağıya in ve yol çok uzuyor gerek yok. Adanadan tekte Silifke’ye aydıncık a gelip dinlenirsin sonra bozyazıya kadar yine pek zorlanmaz devamı da aydıncık Bozyazı arası gibi . Ama unutma Adana Antalya yolu bazı yerlerde şehir içi yol .

kazasız belasız iyi bayramlar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

F
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Galiba sahil yolundan gideceğim çünkü diğer rotanın sa sonu virajlı ve bozuk görünüyor teşekkürler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Real RocknRolla
R
geçen ay
Yarbay

Her sene kullandığım rota çocuklar yokken sahil yolunu kullanırdım hep çocuklar olunca karaman yolu, sahil yolunda araba tutuyor kendilerini,DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.