Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Adam Ol Ülken'e Sahip Çık

R Reyiz Konu Sahibi
2 yıl (1359 mesaj)
Demin biri gelmiş Atatürk'e benzeyen adam ile ilgili başlık açmış, oraya zaten uzunca bir cevap yazdım ama burada sitem etmek istedim. Ulan siz beyinsiz misiniz biz beyinsiz miyiz??? Sorsak Atatürk de Atatürk. Sonuç nedir? Herkes oturduğu yerden zırlıyor, biraz Mehmet'ten, Yavuz'dan Süleyman'dan Mustafa Kemal'den feyiz alın ve bir şeyler yapın. Adamalar ömürlerini cepheye vermiş bizim için savaşmışlar. Biz ise burada yazıp yok sigara şu kadar pahalandı, benzin şu para diyoruz ama elin ecnebisi gibi çalışıp savaşmıyoruz.

Atatürk'ün TÜRK milleti zekidir, çalışkandır dediği sözlerini boşa çıkarıyoruz. Utanmıyoruz da bu yüzden ama yerin dibinde girmeliyiz. 2. dünya harbine rağmen dünya'nın süper güçlerden biri olan Almanya şahlar da iken biz bu haldeyiz bu ne Ecevit'in ne Demirel'in ne Erdoğan'ın bu bizim suçumuz.Beyler ve hanımlar biz çalışıp kalkınmalı, adam olmalıyız. Kuru patatese, mercimeğe muhtaç olmamalıyız tıpkı elin Alman'ının 80 sene önce olduğu gibi. Biz TÜRK milletiyiz ve biz ne dersek o olur. İyi durumda değiliz ve bu gidişle iyi de olmayacağız ama yeri geldiğinde SİHA'larımızla övünmeli, yetimin hakkını yedirmeyenlerle övünmeli ve onları başa getirmeliyiz ve milletimizi Mustafa Kemal'in dediği üzere ilelebet REFAH içinde yaşatmalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyiz -- 21 Aralık 2019; 3:16:17 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.