Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
28
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: Abdülhamid Han sondaj gemisi göreve hazır (2. sayfa)
T
2 hafta
Yüzbaşı

upp++++++++++++++B
2 hafta
Yarbay

Hadi yallah, ben ne diyorum sen ne diyorsun. Tarihi dizilerden öğrenin siz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @raxetul
R
2 hafta
Yüzbaşı

Tarihi dizilerden nefret ederim! Wikipedia ve diğer kaynaklar tercihim.

Yok ben şunu anlamıyorum,okul kitaplarından wiki'ye kadar her yerde yazan bir bilgiyi yazdım diye ben niye yanlış biliyor, tarihi dizilerden öğreniyor oluyorum anlamıyorum.

Neyse, uğraşmaya değmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raxetul -- 5 Ağustos 2022; 8:44:8 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BekirHan
S
2 hafta
Yüzbaşı

Wikipedia'yı kaynak mı alıyorsun gerçekten?

Abdülhamid savunulacak birisi değil. Yanlışı çok fazla. İlle padişah ismi koyulacaksa başka padişah ismi olsun. FSM olsun mesela.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @raxetul
R
2 hafta
Yüzbaşı

Dostum, farkındayım. Okumak var okumak var. Bir çok yerde bir çok yazıyı okurken başka yazılarda da geçen ortak noktaları dikkate almaya çalışırım.

Bir üniversitemizin girişinde Latince "Tek kitaplı insandan korkarım" (Timeo hominem unius libri) yazar. İnsanlar bunu kutsal kitaplar olarak algılar, ben ise bunu "Okuduklarını sentez yapmayan, başka kaynalar ile doğrulamayan insanlardan korkarım" diye algılarım.

Abdülhamid ile ilgili anlatılanların hepsine de şüphe ile yaklaşıyorum. Eski padişahların büyük başarılarının yanında sonraki padişahların yaptıklarına ama nefret ama hayranlık olarak çok duygusal bakıyor insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raxetul -- 5 Ağustos 2022; 18:0:50 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @spike87
S
2 hafta
Yüzbaşı

Padişahlar ve duygusallık hakkında haklısın. Ama son padişahları olabildiğince kötü anmanın bir sebebi ülkenin yeni kimliğini iyice pekiştirmek içindir bence. Ki gerçekten inanılmaz kötü hamleleri var bazı padişahların. Hatta abartmalar provokasyonlar da olabilir ki bence bunlar doğru hamleler. O sistemin bize ne kadar zararlı olduğunu o zaman da şuan da görüyoruz. Eğer olaylara duygusal olarak yaklaşmayacaksak, şuan ki dünyanın kurallarını kabul etmek ve ileride olan ülkelerin yönetim biçimlerini benimsemekte doğru olur. Öteki şekilde duygusallıkla geçmişi hatırlar, geçmişe dönmek için ülkenin içine etmeye devam ederiz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @raxetul
K
2 hafta
Yarbay

Neye dayanarak böyle bir tahminde bulundunuz?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

R
2 hafta
Yüzbaşı

Cok guzel ifade etmişsin. Insan olduğumuz için duygusallıktan kaçışımızın olamayacağı ortada, bu durumda da duygularımızı ihtilaflı konular üzerinde odaklamak yerine su götürmeyen geçmil olay ve kişilere odaklamak daha doğru olur. Hoş bu noktalarda da hala ihtilaf çıkıyor.

Bu yüzden en iyisi yapacaklarımıza ve yapmamız gerekenlere odaklanmak, kendi kendimize koyduğumuz engelleri kaldırmak ve aşmak. Bunu yapanlara da kimse geçimişe ihtanet ediyor gözü ile bakmasın. Geçmişe dair evet korunacak bir sürü değer(kalanlar) ve fiziksel varlık(kalanlar) var, bu da ayrı mevzu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @spike87
P
2 hafta
Binbaşı

isme takılmayın.


avrupa yalnız yılana sarıldı. bizi engellerken şimdi rusya bunlara basınca, bizim de yolumuzu açmak zorunda kaldı frenk kefereleri!


< Resime gitmek için tıklayın >


Dünya lideri böyle olunuyor işte :)S
2 hafta
Yüzbaşı

Katılıyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @raxetul
O
2 hafta
Çavuş

Abdülhamid'i savunmak için yazmıyorum ama, İngiliz zırhlısıyla ülkeyi terk eden Vahdettin'di.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Evren7
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.