Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ABD'den Uygur Türklerine yönelik insan haklar ihlali nedeniyle

A asig Konu Sahibi
geçen yıl (1610 mesaj)
ABD'den Uygur Türklerine yönelik insan haklar ihlali nedeniyle Çinli 9 kuruluşa yaptırım demezlermi adama yenimi farkettin neyse adamlar bahane lazımdı abd rüşveti beğenmedi galiba herkezi bizmi sandı bu Çinliler.
D DARTH_BLACK
geçen yıl (2184 mesaj)
abd nin politik adımlarından birisi.
çin ve hindistanda son günlerde çok ciddi gerilimler yaşanmakda ve abd bunu fırsat bilip birde üstüne pandemi mevzusunu bir şekilde çine yıkmak ,ceza kesmek için adımlarını hızlandırdı.Zaten abd şuan güney çin denizinede ciddi donanma gücü yolladı çini strese sokmak için.
Düne kadar ne abd nin nede başka bir avrupa ülkesinin uygur türkleri konusunda değil konusu açmak orada yaşananlara tek bir laf dahi etmediler.şuanki mevcut dünya konjüktürü değişeme uğradığından çini köşeye sıkıştıracak her türlü argüman kullanılıyor.Olay hakkaniyet ölçüsünde değil siyaseten uygulanan bir durum.En azından oradaki uygur halkı bir nebze huzura kavuşacaksa bu olumlu bir adımdır.
H Heinz Guderian
geçen yıl (1110 mesaj)
Peygamber soyu kavmi necip kutsal ırk araplar varken neden uygurlara yardım edelim ki? Araplar daha zor durumda araplar daha kutsal daha üstün ırk
L Leipold
geçen yıl (1546 mesaj)
Bir Trump bir de bizim Reyiz dunyada Uygur Turklerine karsi yapilan eziyetler karsisinda duruyor. Helal olsun! Bizimki sessiz kaliyor bilerek. "Suskunlugum asaletimdendir" misali, bu Sari Lale gibi cikip "Eeey! China!" diye bagirmiyor, tvit atmiyor, yaptirim yasasi cikartmiyor sov yapar gibi. Sessizce tepkisini koyuyor, daha etkiliDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.