Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
81
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: ABD, 75 adet Hürkuş-C benzeri uçak alıyor (5. sayfa)

H
Hersh
3 ay (871 mesaj)

R
rohan32
3 ay (247 mesaj)
YA TÖBE TÖBE !!!
L
lterlemez
3 ay (892 mesaj)
Üretim teknolojisi anlamında değil, kullanım amacı açısından ömrü dolmaz. Pervaneli uçakların; hız, boyut ve kullanım kolaylığından dolayı jet uçaklarına göre bazı avantajları mevcuttur. Özellikle askeri olmak üzere, sivil kullanımda da çok faydalı bir uçuş teknolojisidir. Bu avantajlardan bazılarını, pist zorunluluğunun olmaması, hız nedeniyle daha kontrollü uçulabilmesi, bakımının ve yakıt ikmalinin daha kolay olması şeklinde sayabiliriz. Özellikle askeri strateji açısından, yer desteğini daha kolay sağlayabilmektedir.
Bu mesajda bahsedilenler: @Cpt. MacMillan

L
lterlemez
3 ay (892 mesaj)
Sadece düşük maliyet değil; hız, boyut açısından yavaş ve küçük ve pist gereksinimi düşük olan hava araçlarıdır. Bu tür uçaklar yer birliklerine anlık destek sağlamak için biçilmiş kaftanlardır. Göreceli uzun mesafede helikopter, daha uzun mesafede pervaneli uçaklar bu desteği sağlamakta oldukça faydalıdır. Jet motoruna rağmen Harrier'ların tutmasının nedeni dikey kalkış yapabilmesi ve hızının göreceli daha yavaş olmasıdır. A-10'lar da bu (ve, ayrıca taşıdığı ateş gücü) nedenle tercih edilmiş bir savaş uçağıdır. Normal bir jetin A-10 gibi, azami Hız : 705 km/s (440 mph) (Deniz seviyesinde) ve seyrüsefer Hızı : 555 km/s (345 mph) (Deniz seviyesinde) bir hızla uçması çok zordur.
Bu mesajda bahsedilenler: @C.CEMİL

E
Elk.de
3 ay (318 mesaj)
Hadi atayizler bunuda açıklayın

ABD ye uçak satar duruma geldik

Selam ve dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.