12. GÜN // 20.05.2024 özdebir ayt 75,5net(mat 1y1b fen 1y1b) 60 soru tyt fen + sosyal branş denemesi 60 soru civarı tyt coğrafya çıkmışlar 150 soru civarı ayt fizik |
13. GÜN // 21.05.2024 Bilgi sarmal tg 3 tytsini çıktı alıp çözdüm bir ay önce falandı sanırım normal tarihi ama ben o zaman katılamamıştım her neyse çok zor geldi bana genel olarak. tr sos mat çok zaman alıcıydı 107 küsur net geldi şu an ders ders kaç yaptığım aklımda değil ama tr biraz düştü tam odaklanamadim gibi oldu zaten şıklar da celdiriciydi baya. Gunluk olarak coğrafyadan her gün konu çalışıyorum (yemek molalarinda). ayrica İkişer tyt sos fen branş çözdüm. 100 soru civarı ayt kimya 55 soru da türev çözdüm. Daha fazla şey yapmak istiyorum ama maalesef planlarımı tamamlayamiyorum elimden geldiğince her gün biraz daha artırmaya çalışıyorum bakalım |
14. GÜN // 22.05.2024 345 tg tyt girdim. Çok çok kaliteli sınavdı cidden. Zaten ne zaman 345in denemelerine girsem kendimi yksde gibi hissediyorum soruların kalitesinden tut sayfaların dizgisine kadar birebir ösym. Umarım iyi bir sonuç gelir. (Matematikte 1 boşum kaldı geometride maalesef yetişmedi takvim sorusu) onun dışında bugün 180 soru civarı ayt biyoloji ve 50 soru civarı ayt kimya çözdüm. |
15. GÜN // 23.05.2024 vay be.. günlüğü de yarıladık daha dün açmıstim.Yks yerleri aciklandi bugün bana geçen sene msüye girip 503.olduğum yer gelmiş tekrar bu bir işaret olmalı ![]() |
16-17-18.GÜN // 24-25-26 MAYIS Aydın tg tyt girdim (104,5 net) Tr- 36d-4y Sos-18d-2y Mat- 35d-2y-3b Fen- 18d-2y biraz canımı sıkan bir deneme oldu özellikle mat.. Aydın tg ayt (72,75 net) Mat 37d 2y 1b Fen 37d 3y(2si fizik 1i biyo) Güzel denemeydi bir tık zordu bence ama daha iyi yapabilirdim.. 345 tg son prova tyt (110,25 net) Tr-40 Sos-18-2 (2si de coğrafya) Mat-36d 3y 1b (3 tane dikkat hatası ![]() Fen 18-2 345 tg son prova ayt (77-3 -- 1y Mat 2y biyo) (mat dikkat hatası biyoda da doğruyu silip yanlışa çevirmişim ![]() Bundan sonra 2-3 günde bir yazicam sanırım her gün yazmak biraz yorucu oluyor bir de bazen az şey yaptığım için yazmak istemiyorum ![]() |
345 ayt birebir aynı gelmiş benim de bir soru essekligimden kaçtı matta tytde fark büyük tabi ![]() |
sana da kolay gelsin yltyy :) |
son dönemlerde buralarda çok vakit geçirip moral bozmanı tavsiye etmem. hedefin tıpsa sınava rahat bir psikolojiyle gir çünkü hacettepede tıp okuyan biri olarak ilk 5k tıplarının büyük farkları olmadığını söyleyebilirim, başarılar |
neden moral bozsun ki hocam :) 3-4k dışındaki ünilerin (1-2 istisna dışında) bana hedefim konusunda pek yardımcı olabileceklerini sanmıyorum tabii ki mecbur kalırsam akreditasyonu olan herhangi bir tıpı da yazarım bir sene daha harcamanın bir anlamı yok zaten gücüm de yok olmuyorsa olmuyordur derim. hedefim tus değil bu arada anlaşılmıştır diye düşünüyorum önceki yazılarımdan. ki öyle olsaydı fazla çabalamazdım diye düşünüyorum ilk sene yazıp giderdim |
benim hedefim de tus değil, usmle i ye de girecek olsan, phd de yapacak olsan bireysel bir fakülte tıp fakültesi daha çok. bu dediklerimi üniversiteye girmeden de tamamen fark edemezsin, 3-4k son senelerde 4-5k ya düştü o yüzden diyorum. ege tıpa kadar hepsi hedeflerini karşılar, diğerlerini ben de beğenmiyorum |
aynı düşüncedeyiz hocam hemen hemen zaten ben diğer fakülteleri beğenmemeyi geçtim onların da kendi çapında olumlu tarafları vardır belki ama sen yolunu ayırdığın zaman (örn. usmle) bazı fakülteler desteği bırak köstek oluyor, gördüğüm bildiğim bu. bir de benim gibi hayali img friendly olmayan bir branş olup match olabilmek için güçlü bir cv ve networke ihtiyacı olan biri için şartların el vermediği bir durumda bireysel çabanın yetersiz kalma ihtimali hayli yüksek. neyse kısacası ben elimden geleni yapmaya bakacağım olmazsa da isteklerimi mevcut duruma göre revize edip yola devam ederim |
19-20. GÜN // 27-28 MAYIS bilgi sarmal tg tyt-ayt girdim tyt 111,25 net tr-39-1(dil bilgisi kısmında hiç yapmayacağım bir hatayı yapmam yüzünden gitti 40 net) sos-18-2(ikisi de din..) mat-37-3(ne yapayım ben bunu nasıl düzelteyim) fen-19-1(dikkatsizlik) ayt 75 net mat-38-2(olasılıkta biraz sıkıntı var pko çalışmaya başladım zaten bu sene bu konuya bakmamıştım) fen-38-2(ikisi de kimya ikisi de çok basit dikkatsizlik) biraz arttı galiba dikkat hatalarım son zamanlarda. normal olduğunu ve sınavda böyle olmayacağını bildiğim için sıkıntı etmiyorum fazla. yarın eksik hissettiğim konulara yoğunlaşıp soru bankası ve tekrar ağırlıklı çalışacağım sonra da denemelerle devam.. |
İlk defa bir sınavdan ağlayarak çıktım. Hiç bu kadar panik olmamıştım ayt'de o kadar dengesiz oldum ki bi insanların zor dediği soruyu 1dkda çözdüm bi basit bi integral değişken değiştirmede panikten elim ayağıma dolandı üssü bir artırıp artırdığın üsse bölmeyi bile yapamadım bi gereksiz yere bir kimya ph sorusunda 20dk harcadım (tutukluk mu denir ne denir soruyu bırakamadım çünkü nasıl yapacağımı biliyordum ama bir türlü çıkaramayınca elim ayağıma dolaştı boşu boşuna sürem gitti..) herkesin basit dediği fizikte o kadar boş 2 soru kaçırdım ki geri dönmeye vaktim olmadığı için.. zaten matematigi de yetiştiremedim hiç bakamadiğim sorular oldu. sınavda kızın biri bayıldı 15 dk sınıfta kargaşa oldu daha da stres oldum gözlerim doldu pes edip sınavı bırakma noktasına geldim ama bir şekilde sonuna kadar dayandım. ayt beklediğimin çok altında kaldı maalesef. Sınavdan çıkınca tek ben yönetemedim ve batırdım diye düşünüp verdiğim emeğe ağladım. Sonra böyle hissedenin tek ben olmadığımı görmek ve yalnız olmamak bir nebze rahatlatti her ne kadar başkaları için de üzülsem de.. keşke kimsenin verdiği emekler boşa gitmese ama hayatın herkese adil olmadığı da acı bir gerçek. biraz kendimi açıklama gereği duydum burada az da olsa vakit geçirip bir şeyler paylaştığım ve okuyanlar olduğu için. netlerime baktım aşağı yukarı olan tablo şu şekilde tyt 117-3 ( 1 tr 1 sos 1 mat)bir aksilik olmaz da fazladan yanlışım çıkmaz umarım.ayt 5 boş matematik yanlış en fazla 1-2 çıkar ya da çıkmaz diye ümit ediyorum emin olmadan işaretlemedim ve işlemleri tane tane yavaş yapmıştım. Fende de 1 boş kimya 1 yanlış ve 1 boş fizik(işaretledim mi hatırlamıyorum ama büyük ihtimal dönmeyi unutup işaretlemedim). En azından 5k gelir diye ümit ediyorum artık kurtulup giderim.. |
Sen bile ayt de zorlanmissan sıralamalar 2023 den iyi gelir.Birda bir arkadas vardı geçen yıl ayt mat 40-0 yapmış bu yıl 35 tane işaretlemiş yani canını sıkma 2023trn sıralamalar daha iyi gelir |
umarım.. kötü ihtimale göre hazırladım kendimi. geçen sene sonucu görünce çok büyük afallamıştım. Artık daha fazla üzülmemek için böylesi daha iyi sanırım. |
Sıralama kaç geldi hocam |
Tebrik ediyorum çok güzel basari |
iki gündür pek iyi değilim maalesef ama yarın telafi edecegim. Dün bir şey yapamadım bugün ise sadece özdebir tyt(kesin olmasa da 109net civari) ve 2 tane tyt fen branş cozdum
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >