Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2021'de LGS'ye gireceklere 2020'den tavsiyeler

A ahfuba Konu Sahibi
geçen yıl (74 mesaj)
Selamlar kardeşlerim.
Bu yazımda sizlere 2020 LGS'de ne yaptığımı, arkadaşlarımın ve benim az çok ne durumda olduğumu,
nasıl çalıştığımı anlatacağım.
Notum pek iyi olmayabilir, yüzde 2.77'ye girdim. BU yazımda size günde şuı kadar soru çözdüm, şu kadar boş vaktim oldu,
şu kadar düzenliydim falan filan demeyeceğim.

Ben kendimi oyun sever olarak adlandırmaktan çekinmiyorum. Özellikle oyunlarla ilgileniyorum aslında.
Derslerden -tam anlamıyla- nefret eden biriyimdir. Ödev dışında ders yapmak gereksiz ve boş gibidir.
Fakat, LGS'de işler değişiyor. Gerçekten gideceğiniz lise önemli. Bunu şu anda önünde YKS olan ve buna kendini hazırlayan biri söylüyor.
12.Sınıfta olup YKS'ye gerçekten hazırlanan veya 2018 LGS'ye giren ablalarım/abilerim dururken, neden gelip senin mesajını okuyayım ki? demeyin. Ben LGS'den bu sene çıkmış biri olarak, taze bilgim ve deneyimimle sizi aydınlatmak istedim.

Öncelikle, biz pandemi döneminin başlarında 2. Döneme girmiştik. Bu yüzden, bizim sınavımız sadece 1. dönemden oldu. Fakat sizde nasıl olur bu konuda hiçbir fikir veremeyeceğim. Fakat söyleyeceğim tek birşey var: MEB işi biliyor, her ne olursa olsun, sınavı aynı düzeyde yapmaya çalışıyor. Bizim girdiğimiz sınavda ben 3 boş ve 2y yaptım matematikten mesela.

Sonrasında, basit-orta testler, size LGS'de konuyu anlamak dışında hiçbir şey kazandırmayacak. Normal test yerine, deneme çözmeniz; hem süre kontrolü hem de sorulara alışma açısından sizin için daha iyi olur. Haa, sakın normal testler bi halta yaramıyormuş demeyin! Konuyu anlamanız için, bu testlerden çözmeniz gerek.

Pomodoro'yu hiç denemedim. 9. sınıfta sınavlara çalışırken kullanıyorum ve başarılı bir sistem. Pomodoro'yu öneriyorum.

Ve tabi ki herkesin merak ettiği o nokta: "Sosyal medya ve oyun"
Ben sosyal medyayı hiç kullanmıyorum. Youtube'da 1-2 kanal var izlediğim. (merak edenler: Dani, LTT, başka da vardı ama hatırlayamadım) Bunun dışında, internette vaktimi Discord ve Oyunda geçiriyor(d)um.
ailem tarafından yasak konulana kadar PCye bel bağlamıştım. Sorun, PC'yi kullanmak, telefondan Instaya bakmak, video izlemek değil. Sorun ayarsız ve gereksiz olması. Benim izlediklerime ne la atılır bilmem ama, benim arkadaşlarım Insta'da o buna ne demiş bu ona ne halt etmiş diye birbirlerini yerdi. Şükürler olsun kurtuldum onlardan. Okul zamanı o 6 saat, ders değil, magazin bülteni gibiydi. Hocalar olmasaydı kesinlikle Netflix dizisine dönebilirdi o kadar xD . Bunun ortasında ders yapıyorduk. Yani şunu söyleyeyim, bunlar olmazsa olmazlar aslında. Bu insanlar her yerde vardır. Bu insanlara bakarak kendinize hırs katabilirsiniz.
Ya da, şu aptal rahatlatıcı videolar ve boş boş bilmem şu kadarlık döner bilmem şu kadarlık oda videoları. Hayatınızda 10 Dk içinde daha faydalı aktiviteler yapabilirsiniz; 10 Dk'da 10 sayfa kitap okursunuz, bir makale okursunuz, önceden merak ettiğiniz bir şeyi araştırırsınız, yeni bir kelime öğrenirsiniz, Barış Özcan'dan bir video izlersiniz VE HİÇ OLMADı 10 soru çözersiniz. Yani dediğim gibi, önemli olan gereksiz ve boş kullanmamak. kısacası, bu dönemde boş yapmayın :D
H hippandra
geçen yıl (74 mesaj)
tesekürler
K KaRaBeY3883
geçen yıl (0 mesaj)
LGS2021 E 40 GÜN KALDI ACABA MAT VE FENI BİTİRİRMİYİM SIFIRIM (0)
U Uğurcan büyükkaya
9 ay (0 mesaj)
Lgs Sınavına dair sınava girmiş öğrenciden alınacak önerileri altın değerindedir.
Paylaşım için teşekkürler.

https://fenbilimleri.org/2021-2022-fen-bilimleri-unitelendirilmis-yillik-planlar/
P Plyntse
8 ay (0 mesaj)
@lgsfenhocasi
Lgs ye hazırlanıyorsanız mutlaka takip edin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.