Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2005 model laptopa Windows XP kurup satsam yasal problem olur mu

B berkandinçay Konu Sahibi
9 ay (283 mesaj)
klima ve kombi servis ve y.parça firmasında çalışıyorum ve son bir yıldır çeşitli 2.el donanım satmaya başladım.

muhasebecimiz sattığım şeyler 2.el olsa dahi cok sık satışlarda maliye ile başımın derde girebileceğini ve ürünleri firma üzerinden fatura keserek satmamın iyi olacağını söyledi. Bir süredir muhasebeci ürünleri firmaya gider yazarak stoğa koyuyor ve ben ürünü sattığımda fatura kesiyor.

geçenlerde bir arkadaşımdan klavyesi bozuk 2005 model laptopunu satın aldım ancak laptopun harddiskini aldı. İçinde bilgilerim var dedi ve bedavaya yakın sattığı için birşey diyemedim. Altındaki etikette Windows XP Pro etiketi var. Bu laptopu satabilmek için Windows XP kurmalıyım.

Şimdi problem şu. Buna sıfırdan Windows XP kurup sattığımda yasal problem olur mu? Cunku firma yine fatura kesecek, herhangi bir problem olursa firma olduğu için bir ceza da gelebilir, o bakımdan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


B berkandinçay Konu Sahibi
6 ay (283 mesaj)
Fikri olan yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkandinçay -- 12 Eylül 2020; 13:16:5 >


B Bedo
6 ay (1229 mesaj)
Xp Pro Etiketi varsa etiketin üzerinde yasal key vardır. Her hangi bir şey olmaz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.