Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2. Hdd taktım bilgisayar yavasladı yardım

B Blackoffire Konu Sahibi
3 yıl (865 mesaj)
Sistemime 2. Bir hdd taktım 1.hhdye giden sata güç kablosunun ortasında bir giris daha vardı onu da 2.ye bağladım. Ama şuan 1.hdd nin yükleme süreleri daha uzun aynı güç kablosunu kullandıgım için mi oldu bu?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S start_system
3 yıl (1294 mesaj)
psu kalitesiz veya yetersizse olabilir. dvd rom un güç kablosuyla dene. bios ta master-slave ayarı varsa windowslu olanı master, ötekini slave yap.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Blackoffire Konu Sahibi
3 yıl (865 mesaj)
2. hddyi çıkardım hala yavaş. 2 sata kablosu takılı anakarta ondan mı oluyor?
Bu mesajda bahsedilenler: @start_system

T Terracide
3 yıl (794 mesaj)
Eveeeeeet birkaç hafta önce yaşadığım soruna benziyor. 2. HDD sıkıntılı olduğuna eminsek işimiz kolay. Bende 120lik SSD 500luk HDD vardı. Son zamanlarda bilgisayar çok yavaştı. Üstelik sistemim SSD de kurulu buna rağmen. Dedim daha 6 aylık SSD çöpmü oluyor başımıza iş aldık. Baktım HD Tune programıyla sıkıntısı yok. HDD ye aynısını yapayım dedim olmadı çok yavaş çalıştı sonunda mavi ekran verdi. Mavi ekranların ardı arkası kesilmedi. HDD çıkardım hala mavi ekran var. SSD yi çıkartıyorum takıyorum değişen birşey yok. En sonunda BIOS pilini çıkarıp taktım BIOS sıfırladım öyle düzeldi de format attım. Çok saçma değilmi 2 depolama birimini çıkarmama rağmen sorun oldu.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.