Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
17004
Tıklama
3
Öne Çıkarma
2. Elde Dükkan Açmak ve Referans İlanlarının Güncellenmesi
Şehir : #İstanbul

S SAVIAR Konu Sahibi
11 yıl (7650 mesaj)
2 Elde DÜkkan Açmak:

Yeni pekçok kullanıcı, bu uygulamadan habersiz olduğundan, ilanlarını güncellemekte ve ürünlerini düzenlemekte sıkıntı yaşıyorlar. Aslında bunu gerçekleştirmek "dükkanım" uygulamasıyla çok basit ve kullanışlı bir hale gelmekte. Bu konuda kısaca dükkan oluşturmak ve düzenlemek konusunda bilgi vereceğim.

İlk olarak dükkanımızı oluşturmamız ve bir isim vermemiz gerekmekte. Bunun için giriş sayfamızın üst kısmındaki button arişivinden "profilim" sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra açılan safayada DH Dükkan yazısının hemen yanındaki "DH Dükkanımı oluştur" sekmesine tıklıyoruz. Açılan pencerede dükkanımıza uygun ve forum kurallarına aykırı olmayan, herhangi bir dükkan ismi girip, sorguyu gönder butonuna tıklıyoruz. Eğer daha önce açılmış olan herhangi bir dükkan ismiyle çakışmıyorsa, işlemimiz başarıyla gerçekleştirilmiş oluyor ve böylelikle dükkanımızı oluşturmuş oluyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Sıra geldi dükkanımıza herhangi bir ürün eklemeye. Bunun için her zamanki gibi ilan vereceğimiz ürüne ait bölüme ilanımızı açıyoruz. Daha sonra ilana ait ilk mesajımızda bulunan dükkanıma ekle butonuna tıklıyoruz. Böylelikle ilanımız dükkanımıza eklenmiş oldu.

< Resime gitmek için tıklayın >


Bundan sonraki asıl bir önemli nokta da dükkanımızdaki ürünlerin gösretimlerini gerçekleştirmek. Her ilan açtığımız ürün 24 saat boyunca aktif olarak görüntülenir ve bu süre zarfında aynı bölüm içerisine yeni bir ürün girişi yapamaz ve ürünümüzü güncelleyemeyiz. Bu durum ilan vermek istediğimizde daha önceki ilanlarımız ve açıldıkları bölümler bize hatırtılarak vurgulanır. Ancak farklı bölümlere, ilgili bölüme ait olmak şartıyla, farklı ilanlar vermemiz de mümkündür. İlan süremiz üzerinden 24 saat geçtikten sonra yeni bir ilan düzenlemekle zaman harcamak yerine dükkanım butonuna tıklayarak ilgili ilanımızı kolaylıkla güncelle butonuna tıklayarak yenileyebiliriz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Ürünümüzü rezerve etmek ve satış işlemini gerçekleştirmek için de yine dükkanımıza girip ilgili ilanımız üzerinden, durum menüsüne girip; aktif, rezerve, satıldı seçeneklerinden uygun olanını seçerek rezerve ve satış işlemlerimizi gerçekleştirebilir, referans aktivasyonlarımızı sağlayabiliriz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Aynı şekilde satılmış olan veya satıştan çektiğimiz ürünümüzü dükkanımızdan kaldırmak veya ilan mesajımıza gitmek için de yine dükkanımızdaki gerekli sekmelerden işlemimizi gerçekleştirebiliyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Alternatif olarak satışından memnun kaldığımız veya ilgi çekici bulduğumuz dükkanlara abone olabilir ve yeni ürünler eklendikçe haberdar olabiliriz.


Referans İlanlarının Güncellenmesi:

Pek çok eski kullanıcı son çıkan referans ekleme butonunu tekrar ilan verme sıkıntısı nedeniyle kullanmak istemiyor. Halbuki bunu gerçekleştirmenin çok daha pratik bir yolu bulunmakta. Yapmamiz gereken ilk iş eski ilanımızı bulmak.

Bunun için arama butonunu kullanıp, konu kısmına sattığımız ürünün ilanına ait bir kelimeyi, yazan kısmına da nickimizi yazıp, sağdaki gerekli bölümden ilan yerimizi seçmemiz yeterli (eğer arama sonucu bulunamazsa sadece nickimizi yazmak da yeterli olacaktır).

< Resime gitmek için tıklayın >


İlanımızı bulduktan sonra, ilanı verdiğimiz ilk mesajda, nickimizin hemen altındaki dükkanıma ekle butonuna tıklıyoruz. Böylelikle ilanımız dükkanımıza yeni bir ürün gibi eklenmiş oluyor.

< Resime gitmek için tıklayın >


Daha sonra dükkanımıza girip ilan durumu ayarlarından "satılmıştır" ı seçip, satılan kişinin nickini giriyoruz. Böylelikle ilanımız aktivasyona sunulmuş oluyor ve referans işlemimizi pratik bir şekilde halletmiş oluyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Takıldığınız konu veya konuları bu başlık altından yazarsanız yardımcı olmaya çalısırım.

Herkese iyi forumlar, alışverişler dilerim.
Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.