Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
1.4 tsi passat anlık güç düşmesi

A akula06 Konu Sahibi
2 yıl (1100 mesaj)
aracımla alt geçitlerde yada viyadük tarzı üst geçitlerden geçerken sanki havasız bir ortamda kalmışçasına motor bir anda ateşlemeyi keser gibi bir durum oluşuyor. sanki ayak ucunla anlık frene basar gibi araç tepki veriyor. bu dediğim anlık gelişen bir olay. başına böyle bir durum gelen var mı?
E EFI
2 yıl (36 mesaj)
Büyük ihtimalle ateşleme bobinlerinden 1 tanesi arızalı bobin anlık olarak ateşlemeyi kesiyor bu sırada bir pistonda ateşleme olmadığı için 3 pistona düşen motorda güç düşüklüğü meydana geliyor, bu durum özellikle hızlanmalarda ve yokuş,tırmanış gibi güce ihtiyaç olan durumlarda daha çok hissediliyor. İki adet Golf 1.4 TSİ de başıma geldi. Garantiniz varsa ücretsiz değiştirtebilirsiniz.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @akula06

A akula06 Konu Sahibi
2 yıl (1100 mesaj)
araç 2011 model. akü den de şüpheleniyorum orijinal aküyü kullanıyorum hala. en son aldığım yakıtta da sıkıntı var aldığımın ertesi günü arıza ışığı yaktı. ama sorunum yakıt öncesi de vardı. nedendir bilmem genelde ya alt geçit yada üst geçit tarzı yerlerde bu olayı yaşıyorum. rolantide herhangi bir dalgalanma yok bobin olsa sürekli yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akula06 -- 4 Haziran 2020; 9:55:7 >


Bu mesajda bahsedilenler: @EFI
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.