Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
8946
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Zyxel Modem Lan ışığı yanıp sönmesi sorunu[Yerel Ağ Kablosu Takılı değil Hatası]
M
12 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Modem olarak Zyxel Prestige 661HW-61 kullanıyorum.Nerden baksanız 5 sene oluyor alalı.Şu ana kadar hiç bir problem yaşamamıştım ancak şu sıralar sürekli aynı sorunu yaşıyorum.
Pc'yi ilk açtığım anda masaüstüne gelince internet olmuyor.Sağ aşağıdaki Ağ simgesi ''Yerel ağ kablosu takılı değil'' uyarısı veriyor modem açık olmasına rağmen.O sırada modeme baktığımda ethernet kablosunun bağlı olduğu port girişinin ışığı uzun süreli aralıklarla yanıp sönüyor.Sonra modeme reset atıyorum sorun düzeliyor ancak yarım saat falan kullanabiliyorum ve tekrar aynı şeyi yapıyor ve bu işlemler sırasında modem biraz fazla ısınmış oluyor.Az önce modemin üstüne vantilatör koydum 1 saattir açık hiç bir sorun yok.


Şimdi asıl sorum : Bu sorun ısınmadan mı kaynaklanıyor yoksa ethernet kablosuyla ilgili bir problem mi var? Yada sorun yazılımsal mı ?L
12 yıl
Teğmen

Maşallah 5 sene türkiye şartlarına göre ( alt yapı, elektrik vb.) baya güzel bir zaman, muhtemelen sısınmadan kaynakı bir kopma yada görmeme problemi var gibi duruyor normalde 30 dk sürerken soğuttuğunda fazla sürdüyse problem ısınma kaynaklı dır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
12 yıl
Yüzbaşı

üstüne vantilatör koyacak kadar olduysa ısınmadandır modeminde bi ömürü vedesi dolmaya başladı demekki


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
12 yıl
Yarbay

Kabloyu değiştir, modemde başka port varsa onu dene..Bunlar olmassa modemi daha az ısıncak bir yere koy, gerekirse üstündeki plastiği çıkart vidalardan..


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
10 yıl
Yarbay

modemindeki veya adaptör içindeki kondansatörlerden bazısı şişmiştir. bu yüzden yapar. değişirsen düzelir.

edevat yoksa gönder değişeyim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.